Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a folytonos sírásról?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta konkrétan üvöltözésben élek. Apámnak igazából dühkezelési problémái vannak, a legapróbb dolog miatt is képes csapkodni és üvöltözni. Az évek során ezt valamilyen szinten megszoktam (20 éves vagyok), de ilyen alkalmakkor mindig elkap a sírás. Igazából bárki, ha hangosabban szól rám sírhatnékom van, legtöbbször csak felvonulok a szobámba, vagy ha olyan helyen vagyok elvonulok egy olyan helyre, ahol senki se lát és kisírom magamat. Nagyjából minden nehezebb szituációban ez van, mikor leszidnak stb. Kezd kicsit frusztrálni, hogy ennyire gyenge vagyok és labilis érzelmileg. Nem szeretnék minden hülyeségen sírni, szeretnék kicsit megerősödni lelkileg, de nem tudom, hogyan kezdjem. Valaki jár esetleg hasonló cipőben?

2017. ápr. 15. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy jelenleg.

Majd amikor elmész otthonról kiszoksz belőle. Ha fent marad az agresszív környezet, akkor nem tudsz vele mit tenni.

2017. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is ezt gondolom, hogy majd akkor leszel stabilabb, ha már nem ott élsz.

amúgy szerintem az ilyen esetben a sírás egészséges.

engem ért egy nagy sokk, és annyira lefagytam, hogy kb. azóta sem tudok sírni, soha nem tudtam kisírni azt a dolgot, és nem tudtam megkönnyebbülni.

a sírás segít abban, hogy ne okozzon betegséget az állandó stressz. ne haragudj a sírásra, örülj neki, hogy képes vagy megkönnyebbülni.

2017. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem érzem már megkönnyebbülésnek, inkább rutinnak. Ha valami történik, akkor nem tudom abbahagyni, nem érzem, hogy megkönnyebbültem volna, csak egy kemény fejfájást érzek utána :)
2017. ápr. 15. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, mert már nagyon felgyült benned a sok rossz dolog. Jó lenne egy pszichológussal megosztani ezeket a problémákat addig amíg sikerül elmenni otthonról. És tényleg amint lehetőséged engedi, költözz el otthonról.
2017. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!