Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok a véleményetekre,mert erősen gondolkodom rajta.
2019. márc. 11. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Azt ~ hogy valójában nem megoldás semmire.
2019. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy borzalmas dolog, és sajnálom az áldozat szeretteit (még akikről nem is tud) - borzasztó lehet utólag rádöbbenni, hogy "basszus, én hülye nem vettem észre semmit?"


Volt egy nagyon mély időszakom, amikor úgy éreztem, nincs kiút. Mára már szerencsére megszabadultam ettől az állapottól, hála a szeretteimnek (a nyitottság a kulcs - ha te nyíltan kitárulkozol, akkor ők is nyitni fognak. Persze csak az, akivel szeretitek egymást, és megbíztok egymásban. Legyen ő szülő, rokon, barát, esetleg tanár) és a pszichológusomnak.

2019. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pár élethelyzet, amiben nem ítélem el. Pl teljes család elvesztése balesetben, halálos betegség, csillapíthatatlan fájdalmakkal, szenvedéssel, elmebetegség, aminek tudatában van az illető..

De az olyanok, hogy "Elhagyott a barátom. Magányos vagyok. Nem szeretem a munkámat."stb, ott kiütném a fejéből az illetőnek az öngyilkos gondolatokat.

2019. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De én nem akarok tovább élni. Elveszítettem az összes barátomat,és kilátástalan a jövőm.
2019. márc. 11. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérlek ne csináld! Nem megoldás semmire! Majd jönnek új,igaz barátok! Hogy érted hogy elveszítetted őket?? A szüleidet egy egész életre cserben hagyod,és lehet még nem érted,de ez egy szülőnek hatalmas traumát okoz! Beszélj velük, menj sokat sportolni az majd segíteni fog! Ha úgy van menjetek el egy orvoshoz,de az öngyilkosság nem fog segíteni. Még van jövőd! Ne hagyd hogy a barátaid teperjenek a földre! Sok sikert,remélem felépülsz!
2019. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
"Elveszítettem az összes barátomat és kilátástalan a jövőm." Eszembe jutott, hogy ilyen időszak az én életemben is volt. A megoldás, hogy érzed mi az út és bár kilépni könnyebb, szerintem lépj erre az útra és csak 'tedd', bármilyen reménytelennek tűnik ebben a pillanatban. Addig ezt hallgasd meg: https://www.youtube.com/watch?v=WeVa6zriF1U
2019. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!