Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológusnak, pszichiát...

Egy pszichológusnak, pszichiáternek kiegyensúlyozott élete van?

Figyelt kérdés
Mert gondolom csak akkor tud maximálisan a "betegére" koncentrálni ha nincs ami elvonja a figyelmét, meg aztán hogy adhatna okos tanácsokat adni az aki nem úgy él?
2019. márc. 11. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. A piciáter is ember, fájhat a feje, foga, vagy épp válik. De ezt nem viszi bele a munkájába, tudja, hogy pl egy skizofrénnek milyen és mennyi gyógyszer kell. Bár olyan piciáternél is voltam már, aki szemmel láthatóan nem volt ott lélekben, csak testileg.
2019. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Miért ne adhatna okos tanácsokat? Attól, hogy én tortát zabálok egész nap, még mondhatom, hogy te egyél zöldbabot és sárgarépát, mert az az egészséges, nem? Ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más, sőt, sokan azért választják ezt a pályát, mert valami bajuk van, amit szertnének megoldani.
2019. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Láttam én már terápián pszichológust betegként, magánéleti problémák miatt.
2019. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerek egy párat személyesen, hát egyik szétesettebb, mint a másik! Az egyik csaj folyton azon depizik, hogy bezzeg a kliensei X idő terápia után milyen jól lesznek, ő meg hosszú évek óta csak szenved és a saját problémáival szemben teljesen tehetetlen.
2019. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nahát! Az ember azt gondolná, ha valaki elmagyarázza hogyan kell biciklizni, hogy ő is ült már kerékpáron.
2019. márc. 11. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy pszichólugus/pszichiater akkor jó ha ő maga is átesett mar egy mentális betegsegen :D Könyvből gyógyítani nem annyida könnyű ;)
2019. márc. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez is csak egy munka mint bármelyik másik, jellemzően ebben is kiégnek az emberek épp úgy mint bármely más munkahelyen...


Nekik is ugyan az lesz X vagy épp Y év múlva, belefásulnak és reflexből csinálják a tanultakat, persze kivételek itt is vannak, de csak annyira mint bárhol máshol is, ők is csak emberek magánéleti problémákkal és épp annyira tudják kizárni vagy éppen viszik bele a munkába a magánéleti válságaik mint bármely más szakmában.

Ők sem istenek, csak munkások akiknek történetesen ez a szakmájuk, ezt tanulták.

2019. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Honnan a búsból jutt neked ilyen az eszedbe? Szerintem melletted is elférne egy ilyen kiegyensúlyozott muki...
2019. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!