Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyíljak meg a pszicholó...

Hogyan nyíljak meg a pszichológusnak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy iszonyatosan szorongok nála, és nem nagyon merek bármiről is beszélni neki. Folyton az jár a fejemben, hogy úgysem érdekli, meg, hogy biztos totál idiótának fog nézni. Pedig segíthetne, de ugy

2018. okt. 24. 19:19
 1/6 A kérdező kommentje:

..de úgy érzem csak hátráltatom őt a zárkózottságommal. Félek, hogy el fog küldeni :(

17/L

(Bocsi véletlenül félrenyomtam vmit és előbb kiírtam a kérdést mintsemhogy befejeztem vona..)

2018. okt. 24. 19:22
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nyugodtan beszélhetsz neki bármiről. Az a dolga, hogy meghallgasson,és segítsen. De ha nem szimpatikus, vagy nem bízol meg benne, akkor fordulj másik pszichológushoz. Nekem pl az első pszichológus, akivel találkoztam egy bunkó paraszt volt. Többször nem mentem hozzá.
2018. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Minden alkalommal csak egy kicsit nyílj meg és így fokozatosan fogsz felengedni nála
2018. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Én amikor jártam pszichológushoz, mindig abban a tudatban beszéltem vele, hogy a magam érdekében vagyok ott, és ha nem nyílok meg neki a lehető legjobban, ha nem vagyok hozzá annyira őszinte, amennyire csak van rá mód, akkor azzal értelmetlenül pazarlom mindkettőnk idejét. Így aztán maximálisan őszinte és szókimondó voltam mindig, és mindent elmondtam, ami felmerült bennem, akár a beszélgetéseink alatt.

Ha neked ilyen érzéseid vannak, ne kertelj, fogalmazd meg, vállald fel. Fontos, hogy tudja, mi zajlik benned, mivel csak úgy lesz képes segíteni neked a kezelések során.

2018. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én elkövettem azt a hibát, hogy nem mondtam el neki mi zajlik bennem, és nem beszéltem az érzéseimről/problémáimról, így kb. tök feleslegesen jártam hozzá. Nem is tudott így segíteni, csak akkor mikor komolyabbra fordult a helyzet, és hirtelen kijött belőlem minden, elmondtam mi van. Aztán ő meg nem tudta hova kapjon meg hogy mi lenne a megoldás. Szóval tényleg jó lenne ha megnyílnál előtte, kezdd úgy, hogy minden alkalommal hozd fel a problémát, kérd ki a véleményét. Csak így fog tudni segíteni, hülyének nézni pedig nem fog.
2018. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én nem is akartam megnyílni, háziorvos elküldött pszichiáterhez, de kb. kiröhögtem,


az én problémáimról, érzéseimről kell beszélnem az még oké,


de a házastársamhoz, gyerekekhez és úgy egyébként a családhoz semmi köze, az ő kérésére sem fogok róluk olyan dolgokat elmondani amihez semmi köze, hogy a gyerek hogy tanul vagy hogy házastárs milyen az ágyban, anyukámék mivel töltjük az időt ha találkozunk, ehhez semmi köze, nevetségesnek találtam ezt az állandó faggatózást és iszonyatosan zavart hogy belemászna az életem legmélyebb bugyraiba, de a dilibogyót azt tudja irkálni de valós, segítő javaslatai meg nem voltak csak kérdései ...


3 alkalom után besokalltam és nem mentem többet, rendeltem egy könyvet stresszkelésről, gyakorlatok is voltak benne és pár hónap után jobban is lettem ...


ha elmegyek és utasítások vannak hogy ezt vagy azt csináljam, gyakoroljam simán benne lettem volna, de attól hogy egy idegen turkáljon az életemben és megmondja hogy az amit a párom, gyerekem vagy apukám csinál az nekem jó vagy nem, had döntsem már el én, én élek benne ebben az egészben, tudom jól!


Lényeg hogy tökéletesen megvagyok, összeszedtem magam, évek teltek el és többet segített az önképzés mint az az okostóni

2019. márc. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!