Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek már olykor, hogy...

Éreztétek már olykor, hogy legszívesebben elrohannátok? Bárhová, nincs konkrét helyszín, csak el onnan. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 02:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkivel előfordul , rosszul érzed magad az adott helyen ?
2010. júl. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Addig nincs gond, amíg nem otthon, vagy a munkahelyeden/iskoládban érzel így.
2010. júl. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A legkülönfélébb helyeken, minden előzetes jel nélkül szokott rám törni az érzés, hogy "menekülnöm" kell. Például : vásárolni voltunk, épp almát válogattam, amikor hirtelen úgy éreztem, ha nem mehetek ki az áruházból, akkor egész egyszerűen elkezdek ordítani. Különösebben tömeg sem volt, se meleg, se hideg, semmi "hisztériára hajlamosító" tényező. Néha otthon is előjön az érzés, pl, főzés közben. Ilyenkor egyszerűen muszáj kimennem pár percre az udvarra, mielőtt ordítva "lyukat vágnék" az ajtón. A férjem azt mondta, hogy ilyenkor egy pillanat alatt elfehéredek, de még az ajkaim is. Remegek és ömlik rajtam a hideg verejték. A kezeim is csonthidegek. Nagyon össze kell szednem magam, hogy szép lassan lépdeljek, mert attól tartok, ha nem koncentrálok, akkor elkezdek rohanni, mondhatni kifutok a világból.

Szülés közben is rámjött egy ilyen "roham".Nagyon remegtem, mire az orvos nevető gáz használatát javasolta. A vége az lett, hogy gyakorlatilag önkívületi állapotban fél kézzel emelgettem a 95 kilós férjemet és őrjöngve üvöltöttem, hogy azonnal engedjenek haza, mert le kell zuhanyoznom...A szülésznővel ketten nyomtak le az ágyra, hogy ne verjem szét a szülőszobát. Amikor lenyugodtam, nem emlékeztem semmire.

2010. júl. 3. 07:13
 4/7 anonim ***** válasza:
pánikbetegségre hasonlít. ha az, akkor pszichiáter tud segíteni.
2010. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj, hogy én nem szívesen rohannék el, mégis úgy érzem, rohannom kell.

Főleg, ha Béla mondja, hogy "Fuss, Dezső, fuss! Béla a futárcég tulajdonosa, ahol dolgozom...

2010. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség, pszichiáter. De azért előtte érdemes gyógyszermentes variációkat is kipróbálni: kineziológus, autogén tréning, jóga. Sport, tánc, zene, társaság, szóval hogy törődj magaddal, jól érezd magad a bőrödben, az is segíthet. Valami feszültség biztos van benned, aminek ha felismered az okát, már meg is van oldva.
2010. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan, hogy úgy érzem futnom kell...Nem tudom hová és merre csak futni kell...Olyankor megyek is...Általában a folyó partján kötök ki valamelyik fa alatt egy kilométerre a házunktól.

Nem tudom miért csinálom...egyszerűen csak kell és utána nekem jobb

2010. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!