Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nyugtat meg az, ha...

Miért nyugtat meg az, ha vagdosom magam? L

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a benned lévő szorongást az általad okozott fizikai fájdalom csillapítja.
2019. márc. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%

Mert addig se kell foglalkoznod az igazi, meg nem értett problémáiddal.


Vannak, akik a világon mindenkivel és mindennel foglalkoznak, csak saját magukkal ne kelljen. Ők lesznek a „neurotikusok”.


Vannak, akik másokban vélnek megtalálni mindent, ami valójában az ő bajuk, ők lesznek a paranoiások.


Mások szerekkel oldják meg, ők az alkoholisták és drogosok.


Az „ügyesebbek” kombinálják is ezeket.


És ugyanennek az eszköze a vagdosás is, ami ideiglenesen elveszi az energiát az lelki problémáktól. A kockázat/hatékonyság szempontjából elég szar módszer.

2019. márc. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Mert buta vagy unatkozol és egy rossz stratégiát választasz. Ahelyett, hogy örömet okoznál magadnak fákdalmat okozol. Nem enyhít semmit, ez tévképzet. Csak akkor történik valami ami eltereli a figyelmedet. Csinálhatnál valami értelmesebb dolgot is ehelyett. Mert egy nomális párod nem lesz ha megmaradnak a hegek. És dugdoshatod majd egy élezen át szégyenkezve. Ha vérmérgezést kapsz meg lesz majd valódi bajod.Az meg hogy ide kiírod és még büszke is vagy rá....inkább nem kommentálom.
2019. márc. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

#3 jesszus.... Mondjuk ezt inkább én se kommentálnám...

Kérdező, a neten van ennek szakirodalma! Tudnék róla én is írni saját szavaimmal, de sokkal pontosabb információk vannak a tudományos cikkekben.

Hogy pontosan miért nyugtat meg, azt előttem egész jól leírták, figyelemelterelő, lelki fájdalmat csillapító hatású, stb. Egyébként kémiai agyi folyamatokat is beindít, ez mára szintén tudományosan bizonyított.

2019. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Nem büszke rá. Kétségbe van esve. Több megértést. Miért neked normális párod van gondolom olyan zsákagyú mint te.

A vagdosás csak pillanatnyilag enyhít. Tényleg veszélyes de nehogy szégyeld magad gondolom gondjaid vannak és nincs kivel beszélni. Vezesd le valami másban a dühödet. Meg ha van kedved írj rám ne foglalkozz a f xxxxopo kommentelokkel nekik kene szegyent erezniuk tipikus balkáni mentalitás. Mi ez az őskor? A problémáknak nem szabadna tabuknak lennie a 21. Szazadban.

2019. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%
Akkor tudományosan vagy hülye. Most jobb? Elsorolhatnám miken mentem ketesztül. Nem tudom ha cserelnénk a kérdező mi csinálna. Mert valós problémája szerintem még nem volt. Az élet sokszor nehéz, és kegyetlen is tud lenni. De ettől még nem vagyok olyan elmebeteg, hogy magamat bántsam. Volt már elég fájdalomban részem, nem fogok még többet okozni magamnak. Másrészt nem is unatkozom annyira, hogy ezzel töltsem az időm. Harmadrészt biztos nem kürtölném világgá mert ez gáz. Jah hogy szakirodalma is van?! 😂😁 Jó sok hülye lehet ha írtak ís róla. Ez nem mentesít a marhaság alól. Kezdj valamit magaddal. Merz az öncsonkítás nem fog segíteni az tuti. Ti meg gratulálok, hogy asszisztáltok is hozzá, hogy mindez oké. Így még jobban fogja csinálni. Szuper!
2019. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nekem tök mindegy, nem nekem kell majd egy életen át dugdosni a hegeket. Momdjuk munkahelyre sem szívesen vesznek fel olyat aki össze van vagdosva. Megéri egy életen át megbélyegezni magad? Onkább vegyél magadnak egy csokit vígasztalásul, vagy sportolj. Az is tud egy idő után fajni ha ehhez rahaszkodsz, csak attól nem kapsz vérmeregezést és nyoma sem marad, plusz jó kedved lesz talán tőle.
2019. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Remek, már megint idetévedt egy áldozat hibáztató.


Mindenki megy át nehéz helyzeteken. Ezeket nem mindenki reagálja le ugyanúgy. És igen, mindig fog az ember találni olyasvalakit, akinek nehezebb körülmények és rosszabb sors jutott. De ez nem egy kicseszett verseny, amiben egymás fájdalmait és sérelmeit kell összehasonlítanunk. Én elhiszem, hogy xy átment nagyon rossz dolgokon és zw meg még rosszabbakon.

De ez senkit sem jogosít fel arra, hogy a másik fájdalmát semmibe vegyük.


Igen, vannak olyan "erős" emberek, akik nem nyúlnak önsorvasztó eszközökhöz (alkohol, drog, vagdosás, cigi), de ott vannak azok is, akiknek nincs meg a megfelelő háttér (család, barátok). Nekik sokszor nem marad más csak önmaguk felemésztése.


Vannak, akiknek mankót jelent mindenféle pótcselekvés (cigi, pia, vagdosás, szex). Van, aki a maga mankóját istenben, van, aki a barátokban, van aki a családban leli meg.

Ahogyan az egyik válaszoló mondta: "szerezz megadnak örömöt , ne sanyargasd magad" vagy valami ilyesmi. Ez nem ilyen egyszerű. Az ember nem csettintésre fog megváltozni és egyedül ez túlságosan nehéz feladat.


Kedves kérdező! Próbálj meg segítséget kérni, ha úgy érzed, készen vagy megnyílni valaki előtt!

Kitartás!

2019. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!