Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nőhetnék végre fel?

Hogyan nőhetnék végre fel?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, nagyon megviselt az első félév, bár meglett, de a második most még rosszabb. A gond valójában, hogy lusta vagyok. Szerintem. Mivel folyton arra vagyok, hogy játszak, kocsikázzak, pihenjek ill. legfőképp otthon akarok lenni. Rendre sírnom kell mikor utazok vissza. Hiányzik anya, a lakás, az otthoni közeg. De otthon nem tudok tanulni, túl sok minden kizökkenthet. Valahogy azt kell elérnem, hogy otthon tanuljak, de ne terelje el semmi a figyelmem, főleg ne a szabadidő utáni vágyakozás. Sokszor elbizonytalanodok, nekem való-e egy egyetem, ha ennyire nem vagyok kitartó, pedig eddig szorgalmas voltam. De most elfáradtam. Kezdek attól is félni, hogy kifutok az időből, pedig még itt a félév fele, de hogy szedjem össze magam?

2019. márc. 17. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy jobban járnál, ha elmennél dolgozni, mert lehet, hogy tényleg nem neked való az egyetem - legalábbis mostanában. Pár munkával töltött év vagy motiválna (hogy normálisabb hozzáállással csinálhasd majd, ha újra egyetemista leszel), vagy segítene rájönni, hogy sokkal szívesebben dolgozol, mint tanulsz. Ilyen alulmotiváltan még nagyon sok szenvedés lesz, ha ez még csak a második féléved...
2019. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 3 évig bohóckodtam főiskolán a kreditrendszernek köszönhetően. Végül ott kellett hagynom, mert kétszer buktam alaptárgyból. Mély depresszióba estem, másfél évig antidepresszánst szedtem. Ezt kerüld el, ha tudod! Sok sikert!
2019. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem tudom mi tévő légy, csak szeretném tudatni, hogy én is így érzem magam mint te, mintha csak én írtam volna..
2019. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!