Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A "vezetett" mediáció van...

A "vezetett" mediáció van olyan jó mint a sima légzés meditáció?

Figyelt kérdés
arra gondolok amik youtubeon vannak,irányít úgy mond valaki hogy mit hogyan csinálj.
2019. márc. 19. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a helyzet hogy a "vezetett" meditáció, az inkább egy relaxáció. Mivel a figyelmeddel (gondolataiddal) "egóval" követed azt amit épp mondanak. Amiről épp beszélnek. Ez lehet csodaszép tengerpart, vagy a vízen ringatózó csónak.., de bármi is legyen ~ azzal mindenképp egy újabb "álomvilágot" teremtesz belül.

(Vannak bizonyos vezetett meditációk amik viszont arra irányulnak hogy bizonyos "pontokon" meghaladd ezt..)


A légzésre figyelés (pl zen meditáció) közben viszont csak a légzésre, és a külvilágból érkező hangokra figyelsz. Nem próbálsz megmásítani semmit, és ha gondolatok jelennek meg ~ azt is újabb tapasztalásnak éled meg. Vagyis igyekszel leválasztódni a gondolkodásról is - ezáltal pedig tisztán tapasztalhatod a pillanatot, és igazi önvalódat.

Ha ezt sokáig gyakorlod, akkor a formális mediáción kívül is egyre kevesebbet kezdesz azonosulni a gondolataiddal, és így a gyakorlás "következményeként" inkább önmagad letesz.

2019. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én asszem, hogy a vezetett meditáció, az inkább koncentráció, mert figyelsz valamire. Tehát nem kikapcsolsz közben. (Meg amúgy még valaki mondta ehhez, hogy akkor nem tudsz egyé válni a "mindenséggel", hogy egyszerre mindent érzékelj, vagy valami, mert csak egy dolgot figyelsz, arra összpontosítasz, arra koncentrálsz, arra viszed a figyelmed; és a többi dolgot megítéled.)

Nekem meg a meditáció az az, amikor teljesen kikapcsolom a gondolataimat, teljesen kiürítem a gondolataimat, lecsendesítem az elmém. Csak ehhez lusta vagyok amúgy:D Ja és a vezetett meditációknál meg általában sírok, mert annyira szép dolgokat mondanak abban, hogy elszomorít, mert tudom, hogy nem valódi. Hogy pl képzelj el egy kis patakot, meg benne egy csónakot, és akkor szállj be, és közben nézelődj, és tök szép a táj. Szóval nekem pl a vezetett meditáció nem is jó, nagyon nem válik be; nekem az nem való. Amúgy pl volt olyan, amikor nem bírtam aludni, az aznapi dolgok úgy kavarogtak a fejemben; és akkor kipróbáltam, hogy fullra nem gondolok semmire, és máris tök gyorsan el tudtam aludni, nem feküdtem még ott több órát, vagy csak sok percet sem nyitott szemmel, vagy csukott szemmel, de ébren. Szóval ez pl működik. Szal, hogyha valaki nem tud aludni, akkor próbálja ki ezt, hogy így teljesen lecsendesíti a gondolatait.

2019. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Vagy ha pl annyira stresszes valaki, akkor talán még az is lehet jó (de ezt nem tudom) , hogy valahova oda rak pl a fejéhez, vagy valahova , ahol nem nyomja egy kis rózsakvarc, vagy ónix -követ. Szal hogy azoknak is tök jó a kisugárzása, és akkor hátha az is segíthet.
2019. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Ja és mégegyet mondott a pacák,aki beszélt nekem a meditációról, ami nem a koncentráció, ja amúgy ezt is ő mondta tehát, hogy a vezetett meditáció igazából koncentráció; na, szóval mondta, hogy meditálni még a legzsúfoltabb piactéren is tudni kell:) csak ennyit szerettem volna még:)
2019. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ja de meg legzajosabb; vagy nem tudom, melyiket mondta, de az a lényeg, hogy akkoris jó dolog képesnek lenni meditálni, ha nagy körülöttünk a sürgés-forgás:)
2019. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!