Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor mi is a depresszio?

Most akkor mi is a depresszio?

Figyelt kérdés

Sokszor erzem magam depressziosnak, kilatastalannak latom a helyzetemet es nem kevesszer halal vagyat is erzek. Most, a mai nap pont nem, mar kezdek kigyogyulni de sokszor vissza vissza lokodom. Aztan ma olvastam egy erdekes dolgot. Hogy mielott depresszioval diagnosztizalnam magam nezzek korbe hogy vannak e hulye emberek korulottem. Es hat vannak, bizony vannak.

Es elgondolkodtam, hogy vajon ha tamogato csaladi kozegben lennek akik nem a hibaimat hanem a sikereimet keresnek, ha szeretet venne korul es torodes akkor is depis lennek-e. Es arra jutottam, hogy valoszinuleg nem. Nos igy az a kerdesem, hogy vajon en most depresszioval kudok e vagy egyszeruen az eletben korul vevo ‘hulye emberek’ vannak ram olyan negativ hatassal hogy a vegere nem lesz elet kedvem. Vajon hany ember van igy ezzel es hanyan szednek ugy antidepresszansokat hogy amugy az eletuk es a szellemuk jol funkcionalna ha normalis egeszseges emberekkel vennek magukat korbe?


Nektek mi a velemenyetek errol?



2019. márc. 24. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Senki nem fog neked távdiagnózist adni. De hogy hülyékkel vagy körülvéve, attól nem leszel depressziós. A depressziót nem az elismerés hiánya okozza.
2019. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja nem diagnozisert jottem 😃 tisztaban vagyok magammal, viszont de, sajnos van olyan hogy az a kozeg ahol vagy lehuz. Nem hiaba oroklodik sokszor a depresszio, vagy hajlamok alakulnak ki. Szerintem ez tanult viselkedes kerdese sokszor, csaladi elet es a kozvetlen kornyezet is nagyon befolyasolja.
2019. márc. 24. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Van abban valami, amiket írsz. Sok felnőtt depressziós elmondja, hogy nyomorult gyerekkora volt. Míg olyat kevesebbet hallani, hogy "remek gyerekkorom volt, ennek ellenére full depis vagyok."
2019. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A depresszió nem tanult viselkedés, hanem agyi ingerületátviteli zavar.
2019. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Depresszió=elnyomni/elfojtani.

A ki nem mutatott, fel nem dolgozott, kezeletlen emóciók okozzák.

2019. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját példám tudom leírni:

-Korábban (súlyos) depressziós voltam. Igen, "hülye emberek" vettek körül, sok közük is van a kialakult állapotomhoz

-Elmentem terápiára, végigcsináltam (3 év)

-Ugyanazok a hülye emberek vesznek körül, de már NEM vagyok depressziós, nem szedek antidepresszánsokat. Megtanultam KEZELNI a környezetemet, megtanultam benne élni ebben a világban és csodák csodája, nincs depresszió...

2019. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!