Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járt már valaki pszichoterapeu...

Járt már valaki pszichoterapeutánál?

Figyelt kérdés

Szorongáson, szociális fóbián tud segíteni?

Hogyan kell elképzelni a terápiát?

Neked miben segített, ha segített?



2019. márc. 31. 10:31
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Szorongáson, szociális fóbián tud segíteni?" Igen, ha közreműködsz.


"Hogyan kell elképzelni a terápiát?" Elmész a találkozóra. Bemutatkozol, helyet foglalsz egy karosszékben, fotelben, szófán. Elmondod a saját szavaiddal mi a bajod. Aztán a terapeuta tesz fel kérdéseket. Elmondja, hogy milyen módszerekkel dolgozik, milyen időben elérhető, mennyibe kerül egy alkalom. Ha megegyeztek, akkor elmész a következő alkalmakra. A probléma jellegétől függően kell soká vagy nem sokáig járni. Egyes "súlyos" problémák is kezelhetők gyorsan, és "el lehet vele élni" típusúak is tarthatnak soká, mint nekem.


"Neked miben segített, ha segített?" Unokatestvérem pánikrohama úgymond súlyos dolog, mégis 16 alkalom alatt rendbe lett rakva. Én önbizalom (jobb lett), szüzesség (azóta megszűnt), párkapcsolat (létrejött, majd megszűnt), testvérrel (fájó pont, de alakul), szülőkkel (egyik menthetetlen volt, a másikkal alakul) való viszony miatt járok már 3,5 éve.

Már nem csak a fényt látom az alagút végén, hanem az alagút végét is lassan. Volt egy időszak, amikor nagyon ott akartam hagyni a terápiát, mondván, nem haladok előre, és eszi az időt, pénzt. De a terapeutám nem javasolta (bármikor kiléphettem volna, nem éreztem zsarolt semmivel, szerintem).

Aztán valahogy elkezdtem lelassulni. Bambulni (közben gondolkozni), gondolkozni a saját dolgaimon, és azóta már többször volt olyan, hogy valamire rájöttem, csak még a terapeutám mondta ki szóval előbb nálam. De már olyan is volt, hogy megelőztem a terapeutámat a felismerésem kijelentésével. Mert ez a lényeg, hogy megtanuljunk önterápiázni.


Egyéb kérdés?

2019. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egyes van! Mi a különbség a pszichiáter pszichológus és pszichoterapeuta között?
2019. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter szakorvos, a pszichológus egyetemet végző bölcsész, a pszichoterapeuta pszichiáter és pszichológus,pszichoterápiás mesterképzéssel.
2019. márc. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:

A pszichológus az egy bölcsész végzettség, még ha külön karon is tanítják. Egy ilyen ember foglalkozhat ergonómiával, munkaszervezet kialakítással stb, és lehet terapeuta.

A terapeuta egy hatósági engedéllyel rendelkező személy (pszichológus vagy pszichiáter), aki plusz képesítéssel is rendelkezik, és embereket "kezelhet".

A pszichiáter egy ilyen irányú szakvizsgával rendelkező orvos. Ez is lehet terapeuta, de többnyire a gyógyszeres kezelési irányt viszik. Pl. antipszichotikumot adnak skizofrénnek stb. Számos elmebaj csak gyógyszerrel tartható karban. Más "elmebajok" kezelhetők heverőre fekvős beszélgetéssel.

2019. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
2019. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichodráma "tanfolyamra" jártam kíváncsiságból mentem, de nagyon hasznos volt. Az önismeretemet segített elmélyíteni
2019. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!