Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lányom nagyon ideges az...

A lányom nagyon ideges az iskola miatt, jobb lenne neki magántanulónak?

Figyelt kérdés
A pszichológus azt javasolta, hogy könnyebb lenne, ugyanis ő úgy ítélo meg, hogy szociális fióbiája van. Lehetséges, de tanulni sem igazán szokott, talán depresszió miatt? Illetve, ha magántanuló lenne nem lenne rosszabb(a szociális készségeinek)? Meg egyáltalán tanulna, nem hagyná abba, mert hiszen itthon van, nehogy úgy érezze, hogy ez neki nem kötelező..

2019. ápr. 1. 08:06
 1/9 A kérdező kommentje:
14 éves egyébként.
2019. ápr. 1. 08:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt tudod megcsinálni, hogy magántanuló lesz, de be kell járnia legalább 2-3 napot a héten. Így talán nyugodtabb lesz, de tanul is.
2019. ápr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor venném ki, ha az iskolában kifejezetten bántják, zaklatják, gúnyolják.

Egy fóbiára csak tüneti kezelés, hogy elkerüli azt a helyzetet. Egy életen át nem tud dolgozni egy munkahelyen, nem tud másokkal kommunikálni, nem lesz barátja, sem párkapcsolata - ez milyen élet lenne????

A pszichológusnak meg kéne találnia az okot, ami miatt szoc. fóbiája van a lányodnak, és az okot kezelnie. Ettől enyhülne vagy megszűnne a szoc. fóbiája, és normális életet élhetne. Ez a valódi megoldás, nem az, hogy önmaga által épített börtönben él egész életében.

2019. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez igaz. Konkrétan nem piszkálják, csak zavarja, ha mások előtt kell beszélni, vagy mondjuk kiselőadást tartani. Pszichológushoz járunk már egy ideje, tervezünk is, de egyenlőre nem tudja az okot(szerintem) remélem előbb-utóbb meglesz, hogy mi váltja ki.

Végülis ő javasolta, hogy ez jobb lenne neki, de talán mégsincs igaza

2019. ápr. 1. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nem jó ötlet. Most közösségben van ami gyógyító közeg. Ha otthon lesz beszűkül az élete és egyre több mindentől fog szorongani. Pont ennyi idős koromban iskolavaltas miatt én sem mertem megszólalni. Kihívtak felelni és nem jött ki egy hang sem a torkomon pedig tudtam az anyagot. Aztán biológiából előadást kellett tartania mindenkinek. A kedvenc témámat kaptam de csak nyekegtem. A biológia tanár nem adott egyest, hanem azt mondta: " nem tudom ez most mi volt, de tudom, hogy tökéletesen meg tudod csinálni. A következő órán újra" A következő órán tökeletesen sikerült az előadás és azóta sem volt semmi gondom a szerepléssel. Ennyi elég volt megtört a jég. Talán a lanyodnak is az kéne, hogy érezze hisz benne valaki. Nem az, hogy pszichológushoz hordjak mint akivel baj van és kivegyék a suliból mint egy selejtet. Otthagynám ezt a pszichológust a hülye tanácsaival együtt.
2019. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadóak, normálisak vele szemben a osztálytársai, akkor ne vedd ki az osztályból.


Ha bántanák, csúfolnák, módszeresen építenék le az önbizalmát, akkor azt tanácsolnám, hogy legyen magántanuló. Most viszont ez nem áll fenn.

2019. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor írok én is de én saját tapasztalatból.


Bármennyire is úgy látjátok a pszichológussal együtt, hogy jobban járna a lányod ha magántanuló lenne, ez csak elviekben tűnik megoldásnak, de biztos vagyok benne, hogy gyakorlatban kudarcot vallana az egész. Ugyanilyen okból lettem én is magántanuló, de nagyobb roncs lettem mint eddig voltam. Egész nap itthon ülök és semmit nem csinálok, a depresszióm súlyosbodott, tanulni is képtelen vagyok, na meg ahhoz iszonyat nagy akaraterő kell, hogy valaki leüljön és egyedül megtanuljon MINDENT, és írod is, hogy a lányod amúgy se nagyon tanul, már ezért felejtős az egész. Igaz én már képes vagyok egyedül elmenni valahova (eddig nem bírtam a pánikrohamok miatt) de jobban szorongok mint ezelőtt. Megszoktam a kényelmet és lusta sz.r lettem, már bocsi a megfogalmazásért.


Én is azt hittem mennyivel jobb lesz itthon, és nem is hittem el mikor még a szakemberek is megmondták hogy ez nem segíteni fog, hanem csak ártani. Hát most már beláttam én is. Nagyon rosszul jár a lányod, ha ezt az utat választjátok. Hidd el nem éri meg, inkább menjetek más szakemberhez (is) aki segít neki.

2019. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy eszembe jutott: lovasterápia - meg kellene próbálni.
2019. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenki jár rosszul a magántanulással. Az én fiamnak például nagyon jót tett. Alsó tagozatban nagyon szorongott az iskolától, a tanártól, reggelente alig tudtunk elindulni, mert folyton visszament vécére. Kivettem a suliból, itthon tanultam vele egy évig. Ettől olyan lendületet vett, amitől aztán végig kitűnő volt, és utána már nem szorongott a sulitól.

Most a lányom is magántanuló, mert ő is szorongott a sulitól. Neki is sokkal jobb így. Nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, van ideje a hobbijaira. Igaz, nem sokat tanul, de most tette le az év végi vizsgáit, mind sikerült neki. Egyéni, hogy kire milyen hatással van. Szerintem sok esetben jó megoldás a magántanulás. Nekünk bevált.

2019. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!