Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebben a helyzetben már megéri...

Ebben a helyzetben már megéri öngyilkosnak lenni?

Figyelt kérdés

Nem úgy alakult az életem, ahogy elvárható lett volna. Jobban belegondolva külső körülmények is szerepet játszottak, de a legfőbb gond az volt, hogy soha nem érdekelt komolyabban semmi, nem foglalkoztam a külvilággal, nem jártam el sehova, nem voltak barátaim, nem volt barátnőm, nem sportoltam, nem dolgoztam, nem vonzott semmi, csak a szobában punnyadtam egész életemben. Nem volt motivációm semmihez, mint aki eleve úgy született, hogy nem érdekli az élet, csak azt várja legyen már vége. Külsőleg sem voltam soha egy nagy szám, sőt inkább a ronda, esetlen, önbizalomhiányos emberek közé tartoztam mindig, de ez a legkisebb gond az életemben. Mivel nem érdeklődtem a való világ iránt, nem voltam tisztában azzal sem, hogyan működnek benne a dolgok...nem is világosított fel senki (szülők, rokonok, tanárok), hanem hagyták, hogy menjek a saját fejem után. Ebből sült ki az, hogy nagyon jó tanulóként, jó érzékkel a matematikához és természettudományokhoz, de még a humán dolgokhoz is, elmentem egy semmirekellő, haszontalan egyetemi képzésre, ahol ugyanúgy punnyadtam évekig (egészen pontosan 5,5 évig), mint a megelőző időszakban, továbbra sem érdekelt az ég világon semmi, csak egy alibinek volt jó az egyetem, amely cseppet sem volt megterhelő számomra. Tehát most már 25 éves leszek, lehúztam 5,5 évet az egyetemen teljesen feleslegesen, még mindig ugyanolyan motiválatlan, érdektelen, lusta, tudatlan barom vagyok, mint eddig is és természetesen a társadalom teljesen "kivet" magából, nincs semmi szükség a hozzám hasonló egyénekre. A normális életre és a beilleszkedésre most már semmi esély, tehát legjobb esetben is a szüleim terhére lennék még jó ideig vagy hajléktalanként tengetném hátralévő életemet. De ezzel a renoméval többre nem futja, egész egyszerűen borzalmas a megjelenésem, a kisugárzásom, nem tudok emberekkel kommunikálni, fizikailag gyenge, lusta és zárkózott vagyok, nem értek semmihez, nincsen használható végzettségem, totálisan motiválatlan és kiábrándult is vagyok, egészen biztosan nem állom meg a helyemet ebben a modern társadalomban, ahol még egy takarítói állásért is vérre menő harc folyik.

Szerintetek is jobb lenne megölnöm magamat minél hamarabb, mert ez már csak vegetálás és nem is lesz jobb, mivel több sebből is vérzik ez az egész?


2019. ápr. 2. 15:16
1 2
 1/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Dehogy éri meg!


A helyedben befejezném az egyetemet. Ha eddig eljutottál, akkor be is fogod tudni fejezni, csak akarni kell.


Olyan ember nincs , aki nem ért semmihez, biztosan neked is vannak erősségeid.


Kellenének barátok és ha végeztél, kezdj el dolgozni!


Másokban az árvaházból kikerülve is több életerő van, szedd össze magad!

2019. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerezz egy állást, jelen helyzetben szinte mindegy, hogy milyet. Lehet az gyári meló is, ott sok emberrel fogsz megismerkedni. De ami a lényeg,ad majd valamennyi önbecsülést. Utána jöhet egy csaj és utána elfelejted a fent említett baromságot.
2019. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amugy, milyen szakon végeztél az egyetemen?
2019. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Már rég elvégeztem :D

De semmit sem ér, nem is tudok senkiről aki elhelyezkedett volna vele. A BSc képzéssel biztosan nem helyezkedett el senki, de nekik legalább könnyebb volt váltani 21-22 évesen, nekem is akkor kellett volna. De én inkább elmentem MSc képzésre, aztán 24 évesen koromig ott rohadtam (amúgy is évvesztes vagyok, tehát 19 évesen érettségiztem). Ezzel sem hallottam senkit, hogy elhelyezkedett volna, mondjuk nem is voltunk sokan.

2019. ápr. 2. 15:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Oké, oké, de mit tanultál? :)
2019. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2


Én is ezzel kezdtem végzéskor, hogy mindegy milyen állás, csak legyen valami. Azóta kb. 50 helyre jelentkeztem minimum, de a 90-95%-a nem jelez vissza sem vagy csak annyit, hogy már az első szűrőn kiestem. Mindössze pár helyre hívtak be, de sehova nem vettek fel végül.


#5

Ezt inkább most nem osztanám meg, ha nem baj.

2019. ápr. 2. 15:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Budapesten laksz vagy annak a közelében? Gyári melót, ami nyilván nem a legjobb, de kéne hogy találj. Elég sok helyet ismerek jelenleg, ahol szó nélkül felvennék nem is annyira rossz fizetésért. Ha máshol laksz ott is kéne hogy legyen. Én váci vagyok, de Pest felé haladva nem két helyet tudok, ahol már következő héten lehetne melózni. Mondom, nem éppen diplomás munka, de most nem is az a cél egyenlőre szerintem.
2019. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem ott lakom, elég távol élek tőle...az ország legkeletibb régiójában. Nem is diplomás munkát kerestem, felőlem jöhetett volna bármi, de már azt érzem, inkább hátrány a diploma, mint előny...hogyha az ember nem tud a szakmájában elhelyezkedni (esetleg nem is létezik olyan szakma amiről papírt kapott).
2019. ápr. 2. 15:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát bro akkor még annyit tudok mondani, hogy a helyzeted nem kilátástalan, jó részt rajtad áll 25 évesen, hogy megoldod a problémát vagy az kerekedik föléd. De annyit még mondanék, hogy többször voltam teljesen kilátástalan helyzetben az életben, amit nem lehetett megoldani, de századszor is nekifeszültem. Te se add alább
2019. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, Barátom! Tehát: okos vagy, és jó eszed van, vagyis nincs elõtted semmi akadály, hogy meghódítsad a világot!

Nagy kincs, ha valakinek jó esze van! Fõleg, ha a matekhoz is értesz, akkor tényleg kitárul elõtted a világ!

25 éves vagy, basszus! Fiatal vagy! Abszolút nincs még késõ ahhoz, hogy kitanulj valamit! Gondolj bele, hányan mennek egyetemre vagy szakmára 30 felett is, gyerekek mellett!

Fel a fejjel!:) Rázd meg magad, es irány az élet! Használd ki a képességeidet! :)

Mit meg nem adnék a te eszedért!

2019. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!