Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadhatom el magam ~...

Hogyan fogadhatom el magam ~ gyorsan úgy hogy egy lecsúszott, életképtelen drog-függő vagyok?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta drogozok, és soha nem voltak céljaim de ezt régebben egyáltalán nem vettem komolyan. Aztán lett egy párkapcsolatom, és érzetem egy rövid időre milyen az ha az embernek céljai vannak... Akkor azt éreztem lehet normális életem! Nekem mindig is kellett egy "társ" aki megért, és azt érezhetem hogy talán ér valamit az életem. Csakhogy ezt előtte nem tudtam! Mivel nem tudtam miről maradok le - nem is nagyon érdekelt ez az egész. Mostmár viszont hogy benne voltam - azóta iszonyatosan hiányzik. Csakhogy Ő azt mondta: "Le kell zárni a múltat." Nekem nincs is jogom hozzá hogy keressem, mert egyértelműen rossz hatással voltam rá... De az a helyzet én meg itt maradtam, és megint semmi cél az életemben - azt érzem csak vegetálok mint egy növény az ablakban. Nem tudok hinni önmagamban, és abban sem hogy elérhetek bármit (egzisztencia, függetlenség, szerelem) is az életben. Már 34 vagyok, és soha nem sikerült semmi. Ha elkezdek dolgozni, és pénzem lesz kiütöm magam mindenféle drogokkal - mert nem hiszek magamban. Mivel látom hogy ez azért van mert nem teszek semmit, ezért el kéne így fogadnom magam. De nem igazán megy, mert egy rövid időre éreztem milyen igazából élni! Nem tudom mit kéne tennem, mert az emlékeket kitörölni nem lehet. Olyan ez mint egy drogfüggőség, csak egy másik emberre vonatkoztatva. Bár ne tudtam volna meg hogy milyen is ez! Most viszont nem tudok lépni, és csak őrlöm magam. Ezzel nem igazán tudok leállni. Új kapcsolatot kialakítani nem szeretnék, mert full drogfüggő vagyok. Hogy fogadjam el hogy egy tehetetlen senki vagyok?

2019. ápr. 2. 15:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy soha nem voltak igazi barátaim, és senki akiben megbíztam volna, vagy hallgattam volna rá. Ő volt az egyetlen ilyen.., és mióta eltűnt az életemből k..... magányos lettem. Előtte is az voltam, csak nem tudtam róla. Most évekig kellene dolgoznom azon hogy rendbehozzam az életem, és utána is ki iránt érezhetnék ilyet? A szerelem nem fán terem, és nem tudom elképzelni hogy más iránt így érezzek. Meg aztán akkor is évekig egyedül leszek.. Nincs hozzá erőm hogy küzdjek egy olyan célért amiben nem tudok hinni! Mindenképpen magányra vagyok ítélve, és ku...... elegem van az egészből!! Ezt érzem, és máris jobb hogy leírhattam! Lehet csak ennyi kellett - mert ezt a helyzetet nem lehet sehogy megoldani!
2019. ápr. 2. 16:30
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az már jó pont, ha rájöttél, hogy le vagy csúszva, és, hogy úgy gondolod, lehet másképp is élni. Ha képes vagy bármilyen munkakört ellátni, az is már fél siker. Vannak olyanok, akiknek diplomájuk van, de nem kapnak vele állást, viszont a fizikai meló sem fekszik nekik. Ha tudsz annyit keresni, hogy tudj lakásra, ilyesmire félrerakni, akkor tedd azt, ha kevesebb a pénz, akkor inkább lepd meg magad finomabb kajákkal egy-egy mozival, ha annyira költési mániád van, de ne drogokra menjen el. Ha annyira függő vagy, akkor menj el, és csinálj végig egy elvonót. Próbálj a környezetben másoknak segíteni, hogy ne érezd magatehetetlennek magad. Egy dolgozó ember azért párt is tud találni, ha belül nincs szétcsúszva. Ha volt valami nagyon elvetemült álmod gondold végig, hogy esetleg azt meg tudod-e valósítani. 26/F vagyok, szintén vannak hasonló problémáim.
2019. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első szerelem nehéz ügy. Valahol mindig ott fog benned maradni a nyoma, sose lesz semleges számodra. De egy másik társ felül tudja múlni az első iránti érzéseket.
2019. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Akkora függő vagyok már hogy képtelen vagyok fenntartani önmagam. Ezen a rehab se segít, mert egyedül mindig a rossz döntést fogom meghozni. Egyedül ugyanis nem tudok már hinni magamban!

Tökre egyedül leszek mindenképp, és már senkit nem érdekel mi van velem.

Ezt kéne elfogadnom, de csak szomorúságot érzek belül. Végtelen szűnni nem tudó szomorúságot..

2019. ápr. 2. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Tegnap egy 18 éves drogos ütött el egy 19 éves lányt, akinek mindkét lába leszakadt, azonnal meghalt. Remélem nem vársz együttérzést a legkisebbet sem a közösségtől.
2019. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

# 5

Nem!

Sőt én érzek együtt szegény lánnyal.

Ha tehetném most azonnal helyet cserélnék vele, mert már nagyon elegem van ebből az egészből!

Az én életemnél már mindenki fontosabb!

Csak sajnálom hogy ilyen vagyok. Ennyit tudok tenni.

2019. ápr. 2. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos van remény rá, hogy megváltozz, nemrég egy exdrogos előadását hallottam erről, aki többször volt rehabon és csak az utolsó alkalommal sikerült leszoknia, mert akkor akarta igazán. Ha tudod mit akarsz, akkor tegyél érte. Úgy lesz párkapcsolatod, hogy leteszed a drogot.
2019. ápr. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet hogy közben visszaestem. Most azt akarom kipróbálni hogy mi lesz ha nem akarok mereven leszokni. Sőt mivel már mástól nem lehet boldog - cuccozni fogok. Ez lesz a célom. Mert más célt már nem akarok elérni.

Ha pedig véget ér az egész, akkor elmondom magamnak hogy volt egy önálló célom is - amit elértem :)

2019. ápr. 3. 06:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondok egy nagy újságot! A világon szinte minden ember átél szerelmi csalódást. Az első azért nehéz, mert első. A második meg azért, mert második, stb. Mindegyik mögé lehetne ideológiát gyártani.

Ihen, le kell zárni a múltat. Nem törölni kell, hanem lezárni ès tanulni belőle. A drogos múltaddal is ezt kellene tenni. Lezárni,agad mögött hagyni, tanulni belőle és elrettentő példaként emlékezni rá.

Talán esetleg most először nem a neked kényelmesebb opciót kellene választani. Talán nem azon kellene agyalnod, hogy miként tudod elfogadni, hogy gyenge vagy és gyáva, (és akkor sajnáltathatod magad ehy èleten át...nagy karrier...) hanem azon kellene elkezdeni melózni, hogy ne egy tehetetlen senki legyél. Igaz, ez nem lesz olyan kényelmes, cserébe lesz tőle egy èleted. Minden drogos meséjében van egy rakás ellentmondás. A tiedben is. Mindjárt az első, hogy bele akarsz halni az első szerelmed elvesztésébe, miközben tudod, hogy az új kapcsolat kialakításában épp ez a q*rva drog akadályoz. De ezért nem a drogtól szabadulnál, hanem kifogásokat keresel arra, hogy mimént süllyedhetnél egy örök önsaj álatba, mert te nem akarsz új kapcsolatot. Nem lószart nem! Csak be vagy szarva a kudarctól. Van egy hírem: mások is be vannak. Mégsem drogoznak.

Kaptál az élettől egy pifont, amitől te azonnal lent maradtál sajnálni magad.

A vesztest tudod mi választja el a győztestől?

A pofonok száma. Tudod ki kap több pofont? A győztes. Mert feláll belőlük, megerősödve megy tovább a következó pofonig. Csak ő ezeket a pofonokat nem kudarcként, hanem leckének. A vesztes meg az első legyintéstől lent marad és vinnyog egy életen át. A te döntésed, melyik utat választod.

2019. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sikerült elfogadnom magam, és a helyzetet amit teremtettem magamnak. Kicsit lassabban ment mint vártam, de sikerült, és boldog vagyok.

Köszönöm a válaszokat! (Mindenkinek ment a zöld.)

2019. ápr. 4. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!