Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet azt elfogadni,...

Hogyan lehet azt elfogadni, hogy egy életképtelen vagy?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok,hogy túlzott zárkózottság,szociális fóbia,vegetálás,és emberi kapcsolat hiánya. Képtelen újakat teremteni.
2019. márc. 28. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem elfogadni kell, hanem tenni ellene
2019. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Miért akarnád elfogadni? Inkább mondd azt hogy nem leszel azt és változtatni akarsz.
2019. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Tegyél ellene ha magadtól nem megy akkor pszichológus. Ha nem vagy hajlandó valtoztatni akkor meg törődj bele és magadnak köszönd. Nem irigyellek amúgy!
2019. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Miért lenne életképtelen, aki zárkózott és nincsenek barátai? Épphogy több ideje marad a tanulásra, munkára, önfejlesztésre. Persze aki erre is lusta, az ne csodálkozzon semmin. Ez a kérdés is csak nyafogás a részedről. Elfogadni azt kell, amin az embernek nincs lehetőség változtatni (pl. elhagyta valaki, meghalt valakije, nagy az orra, de nincs pénze plasztikai műtétre, stb.) És azért vagy képtelen beletörődni a helyzetedbe, mert te magad is tudod, hogy változtathatnál, csak épp lustaságból nem teszed meg.
2019. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
ne fogadd el, változtass rajta
2019. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Ez kb ilyen: Miért nem vagy milliárdos? Változtass rajta! Rákos vagy? Miért nem gyógyultál még meg? Csak egy újabb rúgás a földön fekvőbe.
2019. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
#6 gondolom Te olyan segítőkész ember vagy, hogy még fognád neki a kötél véget is :/
2019. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Aki életképes az eléggé könnyen mondja. Az életképtelen embernek valami gyerekkorában b*szódott el az életében, és azért életképtelen. Olyan gondolkodási sémákkal rendelkezik, amelyek életképtelenné teszik.


Lásd itt vagyok én. 26 évesen fickóként. Van három éve egy informatikus diplomám. És mi történt ebben a három évben? Nagyrészt munkanélküli voltam főleg a kevés szaktudásom miatt. Most ugyan van munkahelyem, de kb. esélytelen, hogy meg tudjam oldani az elém rakott fejlesztési feladatokat. Mert magasabban van a léc, mint, amit simán tudnék venni. És egyszerűen leblokkolnak sokkolnak a túl nagy kihívások. Így inkább csak facebookozok a melóhelyen, és várom, hogy mikor rúgnak majd ki. Bár utána se lesz jobb. Mehetek a gyártósorra, kis szerencsével adminisztrátornak egy irodába. De egyáltalán nem tudom elhinni magamról, hogy bármilyen munkakört el fogok tudni látni az életben.


Nem arról álmodtam, hogy gyári melós, és csóró legyek egész életemben, hanem értelmiségi szerettem volna lenni, de azt elbarmoltam, lehet, hogy más szakma kellett volna hozzá.

2019. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
ma 10:59 He? Ne igyál.
2019. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
az elfogadás nem beletörődést jelent (amire szerintem itt az előző hozzá szólók is gondoltak). az elfogadás azt jelenti hogy szembenézek a helyzetemmel/problémámmal, először le kell tisztázni pontosan saját magadban hogy mi a baj mitől érzed rosszul magad és ezután következik hogy hogyan tudsz ezen változtatni. mióta érzed így magad? mert ez lehet átmeneti állapot is de ha régóta van akkor fontos hogy mielőbb tegyél valamit. nekem is volt ilyen időszak az életemben, szerintem ilyenkor sokat segít a sport, a nevetés. a legjobb lenne emberek közé menni és új kapcsolatokat építeni ami tudom hogy most kb esélytelennek tűnik..de hidd el lehetséges. én ezt a humorral tudtam korrigálni. nem létezik az a xanax adag ami annyira tudná oldani a feszültséget szorongást mint egy jó röhögés :)
2019. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!