Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadjam el, hogy a...

Hogyan fogadjam el, hogy a párom egyre sikeresebb, mint én?

Figyelt kérdés

Nem irigy vagyok rá, kezdjük ezzel.

Ő a nő, én a férfi. Nagyon kis önbizalomhiányos volt, de sok év alatt sikerült a segítségemmel ebből kitörnie. Most vállalkozást indít, sok ügyfele lesz, jut ideje mindenre. Előtte sok évig amilye volt, azt tőlem kapta meg, fizettem a suliját stb...más nem segített neki. Régen, ha lelkibaj volt, hozzám fordult, tanácsot adtam, megnyugodott. Ma már lelki baj van...megoldja.

Persze közben húszéves lányból már huszonéves közepén jár. Ő nem hanyagol emiatt, én mégis egyre kellemetlenebbül érzem magam. Mert más lett.


Már nem azt kérdezi, hogy "figyelj, én nem tudom megtenni, megcsinálnád?" hanem felmegy a netre és megoldja magának.

Érzem, hogy szeret...én is szeretem őt és tudom, hogy ez így nem oké. Vele is beszéltem erről. Azt mondta, hogyha csak addig érzem magam jó párnak, ameddig segíteni tudok neki, akkor baj van. Illetve kiemeli, hogy "de hát ezeket tőled tanultam, ilyennek lenni".

Nem ettől vagyok férfi a szemében, hogy "attól, aki vagyok". De ez mit jelent?


Hogyan lehetnék úgy teljes, szerető, odaadó párja, hogy azt érzem nincs rám szüksége? Vagy lépjek még feljebb? Kezdjek vállalkozásban játszani én is?


Hogyan kell férfinak lenni, ha nem érzem, hogy szüksége lenne rám, mert figyelmes, de...más..olyan. "független nő" érzésem van tőle. Tisztában vagyok vele, hogy rossz az értékrendem, maradi, de...mi van helyette? Mi a férfi szerepe ilyen helyzetben?

30/F


2019. ápr. 2. 19:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Igen, hiányzik az "úúú, annyira köszönöm, úgy szeretlek" érzése.
2019. ápr. 2. 19:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy önálló lett, nem jelenti azt, hogy nincs rád szüksége. Nálunk is voltak időszakok, amikor nekem kicsit jobban ment, de soha egy pillanatig nem éreztem, hogy ne lenne szükségem a férjemre. Kell, hogy egyedül is boldoguljon, mert adódhat olyan helyzet, amikor nem vagy mellette. Szóval ne görcsölj ezen, inkább próbálj örülni, végül is az úton te indítottad el.
2019. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, a nyomorod ne rajtam töltsd ki.


Második, koszonom. Tudom, hogy rossz az én hozzáállásom, ezért akarok változtatni.


Egyszerűen engem arra neveltek, hogy a férfi támogatja a nőt anyagilag és attól vagyok férfi, hogy felnéz rám és mindig én védem meg stb.

Igy hogy ezt nem kell, elvesztettem az utat és most keresem, a sikerének pedig örülök.

2019. ápr. 2. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Mert lelkileg gyenge vagy, kevésnek érzed magad, és ezért nem való neked NŐ.

Keress egy takarító vagy hajléktalan lányt, az ő szemükben te lehetsz a FÉRFI.

2019. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!