Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki hasonló helyzetbe?...

Van valaki hasonló helyzetbe? (Pánikbetegség, lakás elhagyas)

Figyelt kérdés
Van valaki itt olyan aki nehezen , egyáltalán nem tudja elhagyni a lakást mert annyira pánik beteg ?
2019. ápr. 8. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Párom. Most már szerencsére javul, de évekig nem igazán tudta elhagyni a lakást.
2019. ápr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten én is az voltam! Soha nem voltam dokinál,saját magamat erőltettem,hogy elindulni és elindulni! Mentem,kimozdultam! Nem mondom,hogy néha nem parázok még rá,de a legfontosabb,a figyelmedet elterelni! Az a baj tudom,ha elindulsz azon görcsölsz,hogy úristen,elkap megint és tényleg elfog! A semmi! Mert igazából ugye ez egy beképzelt dolog,bár nem tudom neked mi a "tünete," ! Menj,sétálj,ha kell,este,sötétben,de muszáj és fokozatosan egyre hosszabb távokra!
2019. ápr. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Én sem tudtam elhagyni a lakást, már a szobából sem mertem kimenni. Annyira szorongtam. Reggel amikor dolgozni kellett volna menni, sírtam mint egy kisgyerek, ês nem tudtam elindulni. Inkább mindig vissza feküdtem. Aztán beutaltak a pszihiátriára, és ott töltöttem majdnem két hónapot. Rengeteget segített, a terápiák lerombolták bennem azokat a falakat amiket felépítettem. Sokkal jobban éreztem magam. Kaptam megfelelő gyógyszert, és azóta sokkal jobban vagyok. Leszázalékoltak, és most már minden sokkal jobb.
2019. ápr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ! Az első emberkének üzenem hogy ha nem tud értelmes dolgot írni , akkor inkább ne is írjon semmit .

Az utolsónak esetleg írhatok , vagy ram írna o ? Nagyon kiváncsi lennék egy két dologra . Sajnos nálam is ez a helyzet.

2019. ápr. 9. 10:30
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

4. Tényleg szuper lehet leszázalékolva élni. Pfff.

Van, hogy nekem is nehezen megy. De mivel magamat tartom el, nincs lehetősegem hisztizni. Be kell menni dolgozni, el kell látnom magam, be kell vásarolni, ügyet intezni. Sőt olykor még 50 fő előtt előadast is kell tartanom. 😁 Ez van. Ha muszáj megcsinálja az ember. Akinek n4m muszáj az marad otthon picsogni és egyrerosszabb lesz minden. Minden otthon töltött nap csak ront a helyzeten.

2019. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem megyek bele vitákba mert felesleges . Gratulálok neked .
2019. ápr. 9. 14:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tények sajnos. Minél többet ülsz otthon annál nehezebb lesz elindulni. Pontosan tudom milyen. Nekem is volt alkalmam 1 hetet otthon tölteni betegség miatt. Utána elkepzelni nem tudtam hogy fogom levinni a szemetet vagy bemenni dolgozni. A szerencsém az, hogy nincs aki megcsinaljon helyettem semmit így muszáj nekem. Hidd el ha muszáj meg tudod csinálni. Mert a saját gomdolatidtól vsgy rosszul. Ha otthon vagy akkor csak te vsgy meg a pocsék gondolataid és folyton komtrollálod a szervezeted az ingerszegény környezetben. Mindentől egyre rosszabbul leszel. Akit leszázalekolnak ezzel az leírta magát, annak van valaki aki kísérgeti meg elintezi helyette a dolgait. Ha ide akarsz jutni és sosem akarsz normális életet élni akkor kérj tőle tanacsokat meg kezdj el szedni valami legális drogot amitől totál kába leszel.....gyönyörű életút. Ki kell menni! Csak ez a megoldás.
2019. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na így már más azért . Az első komment nem ilyen hangzású volt .

Teljesen egyetértek veled , és igazat adok . Csak ugye leírni , mondani könnyű . Nagyon sok ember ilyenkor ezzel jön hogy , ki kell menni stb . Ez egy normális mentalitasu embernek mindennapi dolog . Nálunk (pánikbeteg) ez teljesen más . Le tudok menni én is amúgy , csak bizonyos (néhány fontos) helyre nem . Ezért írtam ki a kérdést , kiváncsi voltam/vagyok mennyire vagyok ezzel egyedül . Nem szedek semmiféle gyógyszert és nem is tervezek .

2019. ápr. 9. 19:53
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom hogy neked volt-e vagy éppen van ilyen problémád . Bár leírtak alapján jelenleg biztos nincs . Nem kell leszólni a másikat mert mint mondtam és normális gondolkodású embernek ezek mindennapi dolgok és nem érthetik meg mi történik ilyenkor egy “beteg” emberben . Nálam is volt aki elobe neki állt oktatni meg “bántani” és nagyon vissza tud húzni ez minket .
2019. ápr. 9. 19:56
 10/13 anonim ***** válasza:
A "gyógyulás-megoldás" NÁLAD van! Neked kell legyőzni a félelmeidet,képzelgéseidet,gondolataidat,amik ide vittek!
2019. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!