Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan álljam meg, hogy soha...

Hogyan álljam meg, hogy soha semmit ne meséljek el anyáméknak és legyek újra befeléforduló?

Figyelt kérdés

Ma elmeséltem nekik egy vicces sztorit, hogy megismert a fogorvos asszisztense, akihez anno jártam fogszabályozásra, hosszú évek után...


Tényleg nagyon vicces szitu volt. Gondolom elmondom. Utána már elmondhatatlanul megbántam, mert jött az üvöltözés, ócsárolás, hogy "szégyent hoztam, miért nem mentem oda hozzá beszélgetni stb.". Nem is nekem mondta, hanem az orvosnak, hogy te az nem az xy, én meg meghallottam... Semmi nem volt, miért mentem volna oda...


Pont az ilyenek miatt kiskoromtól megtanultam, hogy kuss a nevem, nem szólhatok semmit.


Ez a kollégiumban megváltozott 14 évesen, pont ezért utáltak az elején, mert nem hittem el, hogy valaki kedves is velem és ez tényleg velem történik, nem mondhatok semmiz, mert kiforgatja és ócsárolni fog...

Mikor egy fiú kajákaz dobált a hajamba, akkor is én voltam a hibás és utána mondig rám fogták, hogy ott akarom hagyni az iskolát.

Semmit nem lehet nekik mondani.

Valahogy meg kell állni.


2019. ápr. 9. 20:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom, hogyan lehettem olyan hülye, hogy ezt elmondtam neki és utána anyámmal közösen ócsároljanak. Semmit nem lehet nekik mondani.
2019. ápr. 9. 20:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ehhez meg kell érni. Hány éves vagy? Ink írd le az élményeid egy elektronikus naplóba,ahol nem olvashatják el.
2019. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elekronikus naplóba...


Töl ártatlan mondatnak szántam, nem hittem volna, hogy baj m lesz, de utána sejtettem, ezek nem komplettek...


Most ezen mit kell kiakadni? Talán az tényleg érettség, hogy megtanulod, kinek mit mondhatsz el. De az sehogysem, hogy befeléforduló vagy és nem mersz 2 szót sem szólni.

2019. ápr. 9. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. Leírásból úgy tűnik: nem fogsz tudni megfelelni nekik soha. Nekik fontosabb a külvilág meg a "ki mit gondol" stb dolgok.
2019. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Haragszom magamra, mert megtanulhattam volna, hogy tényleg semmit nem lehet nekik, mert meg is vernek.
2019. ápr. 9. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Már megint. Tudod, hogy nem normálisak az anyádék.
2019. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem miért hülyézed le magad, haragszol magadra... a szüleid hülyék, haragudj nyugodtan rájuk. Attól még hogy az anyád vagy az apád még lehet róluk negatív véleményed, és csak mert véleményed van nem kell bűntudatot érezned. Nem vagy te kevesebb senkinél, és nem kell kussban tűrni az ilyeneket, és ez nem csak a szüleidre vonatkoztatva igaz.
2019. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!