Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatok a Valdoxan nevű...

Tapasztalatok a Valdoxan nevű antidepresszánsról?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem szedem régóta (kb. 10 napja) de azt leszámítva, hogy este elalszom tőle és utána viszonlyag jól alszom miután beveszem, semmilyen változást nem érzek a lelki állapotomban. Azért is furcsállom, mert a pszichiáterem szerint ez a gyógyszer, a SSRI-kel szemben pár nap múlva már kifejtei a hatását, nem kell heteket várni. Eredetileg szorongásos depresszióra írta fel. A szorongásom lényegében nem javult, továbbá egyáltalán nem érzem magam energikusnak és motiváltnak, amit egy antidepresszánstól elvárnék. Ez nem is fog változni vagy csak még idő kell neki? Sajnos azt olvastam itt és más fórumokon, hogy a legtöbb embernek semmilyen pozitív hatása nem volt a depressziójára, egyedül az alvásban segített nekik egy darabig. Valóban nem alkalmas arra, hogy elmulassza a szorongást?

2019. ápr. 11. 10:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
annyi baj legyen ;) :D köszi a választ. nem ismételted magad annyira azért, mert azt nem írtad le először, hogy 2-3 hét kellett számodra ahhoz, hogy hasson. ez esetben még nem adom fel és várok még egy kicsit. még azt szeretném megkérdzeni, hogy akkor nálad a depressziódat ha jól értem közvetetten szüntette csak meg a valdoxan? úgy értem, hogy nem lehet, hogy nálad azért szűnt meg sok sok hét szedés után a depressziód mert tudtál esténként normálisan aludni és kipihenten ébredtél, nem pedig azért mert megemelte az agyban a szerotoninszintedet, ahogy azt egy antidepresszánsnak kéne? csak mert ha igen, akkor ezek szerint a gyógyszer csak azoknak segít akiknek a szorongása/depressziója alvászavar eredetű.
2019. ápr. 14. 23:18
 12/13 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, örülök, ha tudok segíteni. :)


Nem azért szűnt meg a depresszióm, mert elkezdtem normálisan aludni, ebben teljesen biztos vagyok. Az alvászavaraim az egyre inkább súlyosbodó mentális rosszullétem eredményei voltak, de már a kialakulásukat/elfajulásukat megelőző időszakban is depresszióban szenvedtem, már akkor is, mikor még az alvásom nagyjából rendben volt.

A több heti szedés igazából arra volt elég, hogy elkezdjem rendbe tenni a dolgaimat, meg önmagamat, és nem tudom pontosan, hogy kémiailag hogyan magyarázható az, hogy én a Valdoxan mellett jobban lettem, mindenesetre a kedélyállapotomat azért jól helyrehozta, és szintén nem tudom, mi rá a magyarázat, de jelentősen enyhültek mellette a depresszióm tünetei.

Természetesen nem lett hipiszupi 2-3 hét alatt minden. Hosszú hónapoknak kellett ehhez eltelniük. A gyógyszer nekem abban segített, hogy kevésbé hevertem tőle romokban, nem akartam magam már megölni, nem voltak önsértő gondolataim, ugyebár javult az alvásom, valamivel feldobottabb lettem, elkezdtem többet enni napi egy szelet kenyérnél, stb. És miután ezt az alap, kibírható állapotot elértem (a gyógyszer segítségével), elkezdtem helyrehozni az életemet, rendszert vinni a hétköznapjaimba, sportolni, tényleg rendesen enni, eleget aludni, beosztani az időmet, etc.

Nehéz ezt értelmesen megfogalmaznom...szerintem ez a gyógyszer igenis javított a hangulatomon, meg úgy az életminőségemen, és valószínűnek tartom, hogy ha csupán annyit tettem volna, hogy szedem, de ezen kívül semmit nem tettem volna meg azért, hogy jobban legyek, akkor bár nem lennék mellette depressziós, és képes lennék funkcionálni a hétköznapokban, egy egészen elviselhető elmeállapottal, viszont boldogtalan lennék, az tuti. És hát, mégis merném kockáztatni, hogy enyhe depresszióm is lenne ilyen életvitel mellett.


Bocsi, tudom, ez szörnyen hosszú és kaotikus lett, csak nehéz elmagyaráznom, hogyan látom ezeket a dolgokat.


Úgy mindent összevetve, az a véleményem, hogy ha 2-3 hét alatt semmi, de konkrétan semmi változást nem érzel semmilyen téren, akkor ne szenvedj feleslegesen, hanem válts gyógyszert.

Én is ezt tettem volna, ha nem tapasztalok változást a hangulatomat és az alvásomat illetően még az elején. :)

2019. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő választ ;) ezzel a hozzászólásoddal reményt adtál újra afelől, hogy jobban lehetek :D amúgy igazad van abban, hogy csak 50 % a gyógyszer szedése, ami segít helyreállítani az agy kémiai egyensúlyát, viszont 50 % te magad vagy, vagyis az hogy, mit változtatsz a hétköznapjaidban az életviteleden, a szokásaidon azért, hogy javulást érj el.
2019. ápr. 16. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!