Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ez esetben?

Mit tegyek ez esetben?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, évek óta szenvedek egy úgynevezett paruresis szindrómában, melynek az a lényege, hogy képtelen vagyok idegen helyen pisilni. Nem minden esetben, például az iskolában gond nélkül megy, még ha vannak is körülöttem, viszont kirándulások alkalmával nem megy. Azt vettem észre, hogy akkor nem, ha várnak rám. Mintha félnék attol h megvárattatok bárkit is a pisilésemmel. Most vagyok elsős gimnazista, és hamarosan lesz az első egynapos osztálykirándulásunk. Reggel 6kor indulnánk és este 9re érnénk vissza. Nagyon szeretnék menni, én is kirándulni mint más normális tinédzser, de félek hogy problémám lesz. Àltalános iskolában talán csak alsóban mentem kirandulni, egyrészt ezért, másrészt szörnyű kapcsolatom volt az osztálytàrsaimmal. Ekkoriban még nem is volt problémám. Most viszont nagyon szeretem az osztályomat, ès nem értené senki h miért nem megyek. Az osztályfőnöknek sem tudom mit mondjak, miért nem akarok menni, vagy ha esetleg mégis elmegyek és baj lesz, akkor mit tegyek.Mert az nagyon gáz lenne. Egyszer így jártam, 8 óráig bírtam ki, hazajöttünk, de már nagyon görcsöltem, rosszul éreztem magam...Ez pedig egy teljes napos program lenne.

2019. ápr. 11. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Hagyjuk már...a lányok 10-20 percet vannak a mosdóba...


Vagy azt mondod hogy sz@rni mész és akkor lesz plussz időd .

2019. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen. De erre az a megoldás, hogy gyakorolni kell és túl sokat nem szabad gondolkozni rajta mert annál jobban rágörcsölsz. Nekem úgy indult, hogy a suliban is csak úgy tudtam, ha kikéretzkedtem az óráról. Idegen helyen egyáltalán nem. Szerencsére én nem tudtam, hogy ez egy betegség és már elnevezése is van. Így túl sokat nem foglalkoztam vele.Persze voltak baromi kellemetlen helyzetek. Én úgy lettem úrrá rajta, hogy bizonyos gondolatokkal meg tudom nyugtatni magam közben és akkor többnyire sikerül. De pl. volt, hogy kórházba kerültem fekvőbetegként. Nem mehettem ki a wcig sem. Az nagyon durva volt. Ágytálat kellett volna használni. Semmi nem jött, akár mennyire kellett. Végül be kellett rakni katétert. A legrosszabb az volt, hogy nem akarták elhinni az orvosok, hogy tényleg bármennyire kell nem tudok ágyban fekve, meg mások előtt. Nem tudom mikor lesz ez az osztálykirándulás. Ha már csak pár nap van addig és soha nem tudtál idegen helyen pisilni akkor nem mennék el a helyedben. Ha néha azért sikerül akkor elmennék és elterelném a gondolataim. Mert tényleg azzal okozod a legnagyobb bajt, ha folyton félsz tőle. Ha még van idő. Akkor azt javaslom menj el a szüleiddel akik tudják ezt, kirándulni. És ha kell akkor menj el a bokorba. Gyakorolj! Ha lesz sikerélményed az megerősít. Ezt kéne a jövőben is tenni. Simán leküzdhető probléma.
2019. ápr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!