Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok valamit tanácsolni?...

Tudnátok valamit tanácsolni? Értelmes, építő jellegű válaszokat szeretnék. Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, de igyekszem a lényeget összefoglalni.

Sajnos oxigénhiánnyal születtem anyum méhnyakzáródási elégtelensége okán, ami neki veleszületett volt, de csak a velem való várandóssága során derült ki.

Meg is műtötték sebtében, de még így is koraszülött lettem, 2x-i újraélesztéssel, 7 hónapra, amit rögtön oxigénhiány és agyvérzés követett: a jobb első homloklebenyem fehérállományát érintette a sérülés.

Így picit nehezebben mozognak a bal kezem és főleg a lábam ujjai, gerincferdülésem is van, de gyógytornával, biciklizéssel sokat javult az állapotom.

Elkerültem a nyálfolyást és a tolószéket, és ezt nagyon köszönöm a sorsnak.

Hála az égnek az arcomat is helyesnek, jóképűnek mondják - nem bénult le, és a beszédemet sem érintette ez az amúgy "csak" részleges bénulás, de az érzelmi szférámat, főként a kamaszkor beköszöntével elég rendesen megtépázta.

Utánaolvastam, hogy az agy fehérállománya az érzelmi életet is vezérli, beleértve olyan más emberi funkciókat, mint a tervezést és a döntésképességet is, ezek terén is felfedezek magamban fejletlenséget.

Kezdjük ott, hogy otthon, a családban megkaptam mindent, rengeteg könyvet olvastam, zenéket és rádiókat hallgattam, bicikliztem, viszont a kortárs szocializációt tekintve nagyrészt állandóan falakba ütköztem egy-két nagyon bizalmas barátomat leszámítva.

Az általános kiemelkedően jól ment, be is kerültem egy hatévfolyamos gimnáziumi tagozatra, de ott is csak pár emberrel alakult ki főleg eleinte bizalmasabb viszonyom - viszont igazából mindenki szelídnek, segítőkésznek ismert, nemcsak gimi-szinten, hanem amúgy is.

Úgy gondolom, hogy a serdülőkor ráerősített azokra a szorongásokra, amit elfojtottam és amitől féltem, hogy kiderülnek ezek a hiányosságaim, és ez már eleve furcsává tett az átlag szemében, sokan kinéztek.

Ugyanis ez a bénulás a laikusoknak nem vagy csak alig látszott, viszont a visszafogottságom és az alkalmazkodási nehézségeim elég nyilvánvalóak voltak bizonyos helyzetekben.

Azért még ezzel együtt is jókat el tudtam beszélgetni gimis osztálytársaimmal azokról a témákról, amik közösen érdekeltek minket legtöbbünkkel: a zenékről és a rádiókról, mutogattunk is egymásnak ilyen jóságokat, és segítettem is nekik, amikben tudtam.

1-2 év elteltével már oldódott a viszonyom legtöbbjükkel, jó néhány lánynak is tetszettem suli-szinten, többükkel dumálgattam a szünetekben.

17 évesen viszont olyan érzés fogott el egy iskolai órán, mintha tériszonyom lett volna a széken, tenyérizzadás, zsibbadás, légszomj kíséretében: utólag tudom, hogy ez volt az első pánikrohamom.

1 hét otthon, majd rendbe jövök - szólt az orvosi tanács annak kíséretében, hogy pihenjek sokat.

Később még 3-4 éven keresztül előjött 1-1 pánikroham, de igazából nem tulajdonítottam nekik nagy jelentőséget, mondtam magamnak: majd elmúlnak.

Aztán média szakos lettem, de 21 évesen 1 kollokviumi bukás az egyik vizsgaidőszakban idegösszeomlást hozott ki belőlem.

Nem volt dühkitörésem, azóta sincs, és remélem nem is lesz, nem vagyok az a típus.

Viszont paranoisztikus dolgok jelentek meg, melyet eleinte Rivotrillal, később Kventiax-szal manapság is elég jól kezelnek, csak félek a gyógyszerfüggőségtől, ha pedig csökkenti az orvosom az adagot, akkor a visszaeséstől.

Ennek 6 éve, és azóta is ezeken élek.

Azóta dolgoztam recepciósként és vevőszolgálatosként is, igyekszek mindenkivel kedves lenni, de most épp január óta nincs munkám, és félek, a szüleimnek egyre nagyobb teher vagyok.

Szeretek verseket írni, és a zenék és a rádiók azóta is a mindennapi életem részei - rengeteget hallgatom őket szakmailag is és hobby-szinten is.

Hiszek Istenben, bár nem vagyok vallásos.

Érzem, hogy van, mert már 2x visszaengedett a Földre, hogy nekem dolgom van.

Bízva abban, hogy értő és érző emberekre találok és talán ezen kisregény megfogalmazása sem "zs" kategóriás, hálával fogadok minden segítő tanácsot.

Egy huszonéves fiatalember.


2019. ápr. 12. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2019. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mik azok a paranoisztikus dolgok?
2019. ápr. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hála a gyógyszerezésnek, pár nap alatt elmúltak ezek a paranoisztikus dolgok.

Legfőképpen irracionális félelmek formájában nyilvánult meg: attól féltem a bukás után, hogy kirúgnak az egyetemről, és extrémen szorongtam.

Az egészben viszont az a legdurvább, hogy 2 évvel később tényleg kinyomtak, pedig már a szakdolgozatom is le volt adva, és már a záróvizsgára is be voltam osztva, de egy szemináriumi tárgyon harmadszorra is elhasaltam.

Nyilvánvaló volt, hogy egyre nehezebb megállni a helyem az egyetemen, de senki sem segített komolyabban.

Pedig hány jegyzetet odaadtam azoknak akik kérték.

Ők meg minden para nélkül lediplomáztak.

Sajnos a munkahelyek egy részén is voltak konfliktusok, kivétel ezek alól a médiás gyakorlati helyek voltak, ott fel sem tűnt senkinek mikkel küzdök...

2019. ápr. 13. 07:57
 4/5 A kérdező kommentje:

A célom pedig, hogy rájöjjek, miért betegedtem meg, illetve mik a céljai ezzel az állapottal a sorsnak velem.

Néhány év múlva szeretnék ebből az egészből gyógyszer és tünetek nélkül kijönni, tehát teljesen és végleg meggyógyulni.

Remélem még 2-3 év, és úgy fogok ezekre a kemény évekre visszagondolni, mint egy rossz álomra, ami kellett ahhoz, hogy megbékéljek saját magammal, és hálás tudjak lenni a legalapvetőbb dolgokért: az egészségért és azért a szeretetért, amit a családom és pár igaz barátom nyújt.

2019. ápr. 13. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:

6 éve hogy tudsz így elketyegni ezekkel a szerekkel? Engem 4 év alatt úgy a padlóra vágott, hogy azóta is iszom a levét. De tényleg érdekelne. Mire szeded tul.képpen?

Tanácsot is szívesen adok neked, mert elég régóta 'morzsolgat' a pszichiátria vasfoga. Írj nyugodtan!

2019. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!