Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki magánpszichológushoz jár,...

Aki magánpszichológushoz jár, mennyit fizettek érte? És hatott, hogy hozzá jártok?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet ilyen formán mérni szerintem, legalábbis nekem ez a tapasztalatom...

Sok évvel ezelőtt jártam egy terápiára, az három hónap volt, alapvetően nem is drágán... mondjuk úgy, hogy hatott valamennyit, de csak átmenetileg.

Később végigcsináltam egy több éves terápiát, heti két alkalommal jártam. Ez így összességében már milliós nagyságrend (évek alatt természetesen), de össze sem hasonlítható a hatékonysága egy pár hónapos terápiáiéval. Ez már tényleg tartós és gyökeres változásokat hozott. Viszont azért azt is tudd, hogy a sikerhez a kliens is kell, mert ha csak felszínes beszélgetésre vagy hajlandó, akkor annak nem, vagy alig lesz eredménye. Ha képes vagy feltépni a sebeket, mélyre ásni magadban (ami nagyon-nagyon fájdalmas), akkor viszont piszok hatékony. A terapeuta (ha jó) rengeteget tud ebben segíteni.


Szerintem ne azt nézd, hogy mennyibe kerül egy-egy ülés... hanem azt, hogy mennyit érne meg neked az, hogy egy minden szempontból kiegyensúlyozott életed legyen, hogy viszonylag könnyen boldogulj a felmerülő problémákkal, hogy szorongásmentesen élj, hogy az emberi kapcsolataid harmonikusabbá váljanak? Nos, ez mennyit érne meg? Szerintem ez nem kifejezhető pénzben, és én ezt nyertem a terápiával. A háromszor annyiba került volna, akkor is megérné.

2019. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tíz e/50 perc, egy alkalom volt, és másfél éven keresztül hatott rám pozitívan. Azonnal megtaláltuk egymással a hangot, értette a kérdésem, és útba igazított. életvezetési tanácsért voltam nála.
2019. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!