Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogproblémák. Kicsi vagyok...

Drogproblémák. Kicsi vagyok ehhez?!

Figyelt kérdés

Én 17 éves vagyok, a legjobb barátnőm 19, szeptemberben kezdte az egyetemet. Mielőtt elköltözött a nyáron Budapestre, mondta, hogy majd menjek minden hétvégén, bulizunk, mennyire jó lesz, stb. És ez még kivitelezhető is lett volna, mert autóval kb ilyen 40-50 perc az út, forgalomtól függően. Párszor voltam is még az elején, de nagyon megváltozott. Alapból mindig egy laza, bulizós lány volt, de most hetente 4-5-ször jár bulizni. Nem csak iszik, először még csak az volt, hogy jaj megkínálták fűvel, nem akart rossz arc lenni, hogy visszautasítja, de már keményebb dolgokat használ. Van, hogy eltűnik napokra, és mikor jelentkezik, annyit ír, hogy bocsika bulihullám volt, és hogy egyik buliból mentek a másikba, meg aftereztek, stb. Volt egy barátja, akivel jól kijöttem én is, elviselte a barátnőm összes rigolyáját, hisztijét, és szakított vele. Most random tinderes srácokkal kavar, de mondja, hogy igazából egyiktől sem akar semmi komolyat, dehát így legalább van, aki fizeti a kajáját, szerez neki cuccot és hurcolja, mert hogy milyen drága a taxi, meg a bulikba a belépő... Ebből áll az élete, a szüleinek meg előadja, hogy mennyit tanul. Közben mondja, hogy az egyetem, ahová jár, az ilyen semmi szint körülbelül, meg ha lesz jobb ötlete, tuti otthagyja. Múltkor kicsit kifakadtam neki, hogy kb azóta a barátnőm, amióta az eszemet tudom, és még sosem volt, hogy ennyire elhanyagoltuk volna egymást. Mondtam, hogy szerintem ez azért van, mert csak bulizik, napközben meg alszik, erre ő nekem esett, hogy ez nem így van, de ő már felnőtt, igenis vannak kötelezettségei és hogy ha én nem vagyok hajlandó Pestre menni, ő nem tud mit csinálni. Ha ott is voltam, akkor folyton lerázott. Én nem szeretem a technot, de elmentem vele, és a barátaival, mondom hátha jó lesz. Nem volt az, ő is csak azért élvezte, mert a világáról sem tudott, aztán eltűnt két sráccal, hogy elmennek kocsikázni, de majd visszajön értem. Rá két órára írt, hogy mégsem jönnek vissza, de hogy taxizzak el oda, ahol ők vannak, mert csinálnak egy privát bulit, és alhatunk ott. Mondtam, hogy nekem ehhez nincs kedvem, fáradt vagyok, a srácok sem voltak szimpatikusak és inkább visszamegyek a lakására. Erre annyit válaszolt, hogy ezért megérte mennem.


Mondtam azt is, hogy kicsit visszább vehetne a drogokból, de azt mondta, hogy nem ő fizet érte, és hogy ez nem függőség, és hogy tudja kezelni. Meg hogy ne szóljak ebbe bele, mert úgyis kicsi vagyok, és nem látom át a dolgokat. Nagyon rossz, hogy hetente kb egyszer beszélünk, akkoris max arról, hogy melyik buliban milyen srácot szedett össze, vagy hogy éppen kivel beszélget, vagy mit akar venni magának. Az anyukájával is jóban vagyok nagyon, ő is mondta, hogy úgy sajnálja, hogy így eltávolodtunk... Az okát persze nem tudja, nem mondtam senkinek. De már tényleg ott tartok, hogy beszélek a szüleivel is erről, mert nem tudom, kihez fordulhatnék.

Vagy az csak olaj lenne a tűzre?


2019. ápr. 17. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ne beszélj a szüleivel, mert akkor te lennél a besúgó, soha nem bocsájtaná meg neked. Szerintem építsd le kicsit a vele való kapcsolatot, nem kell vele hetente se beszélni. Keress olyan barátnőt, akivel hasonló az érdeklődési körötök. Nagy eséllyel pár hónap, év után abbahagyja ezt az életmódot és akkor majd újra lehettek jóban.
2019. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Mond el a szüleinek. Segítségre van szüksége. Az hogy először utálni fog érte az tuti, de ne foglalkozz vele. Ha kijózanodik és még akkor is haragszik akkor egyszerűen nem kell vele tartani a kapcsolatot. Az elmondottak alapján sokat nem veszítesz, hiszen már így is tojik a fejedre
2019. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

1

Én biztos soha többet nem állnék olyannal szóba aki évekig lesz.rja a fejemet. Az ilyen nem barát és máskor is cserben fog hagyni

2019. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vannak más barátnőim is, nem az a probléma. Hanem hogy a mi barátságunk tényleg olyan volt, hogy bármikor ott voltunk a másiknak, mindent tudtunk egymásról. Az meg, hogy majd ha megunja ezt az életet, és majd visszakönyörgni magát hozzám... Nem lenne ugyanaz a részemről a barátság, ebben biztos vagyok.
2019. ápr. 17. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
A 2es véleményét osztom.
2019. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Valóban felnőtt ember és azt csinál, amit akar. Akár tetszik, akár nem, az emberek többsége megváltozik az évek alatt. Van, aki előnyére és van, aki (időlegesen vagy véglegesen) a hátrányára változik. Ha ez neked megterhelő, ne barátkozz vele, vagy próbáld meg elfogadni, hogy ő ilyen lett, így kell vele barátkoznod vagy nem barátkoznod. Persze megpróbálhatsz a szüleivel beszélni, de ha távol van a barátnőd, kétlem, hogy a szülei bármit is tudnának hatni rá. Nekem van hasonló barátnőm - ő nem drogozik, hanem mást csinál -, és a szüleivel leginkább csak megutáltál egymást, amióta megtudták a problémáit. Még az is jobb volt, amikor nem tudtak róla, legalább beszéltek egymással. Ha ismered a szülőket is meg a barátnődet is, talán ki tudod következtetni, milyen eredményre vezetne, ha beszélnél velük, szülőkkel.
2019. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

#2: +1 Felebarátként ennyi a teendőd. Nem több nem kevesebb.

Nem vagy kicsi a drogokról beszélni a szüleivel akár. Az emberek változnak, öröknek hitt barátságok szűnhetnek meg. Szedd össze a gondolataidat és beszélj a szüleivel.

A csaj megjavul vagy sem. Ha megjavul ő, akkor megjavul a kaocsolatotok vagy sem. Ez majd kiderül.

2019. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Mondd meg az okát az anyukájának, hogy miért távolodtatok el!
2019. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Sosem értettem, hogy miért kell novellákat írni egy egyértelmű helyzethez. Mindegy. A csaj drogozik, züllik. Beszélj az anyukájával, a többi nem a te dolgod. Az, hogy elmegy e elvonóra, megváltozik e, stb.
2019. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!