Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek rendszerint felülíródnak az emlékei?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Engem sok rossz dolog ért a múltban, de szándékosan csak a kevés jóra szeretek emlékezni. Emiatt szó szerint nem emlékszek a rossz dolgokra. Amikor mesélem a családban, hogy emlékeztek milyen jó volt amikor....? Csak néznek rám fancsali pofával, hogy az az esemény valójában borzalmas szar volt. Én meg csodálkozok, hogy tényleg? Nem is emlékszem, pedig ott voltam. Trükkös dolgokat tud ám az agy.
2019. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nagy különbség, hogy "szeretek emlékezni" vagy lenyomom a tudat alá- és nem emlékezem - látszólag, de valójában az ott van. Úgy lehet felülírni, ha feldolgozza az ember, ez alatt lemegy róla a sok negatív töltés és egyszerűen egy "esemény" lesz- akkor lehet felülírni. Érdekesség:most mutatták be a Vígszínház kamaraszínpadán a "Nem vagyok Mirjam" drámát. Erről szól többek közt a nagyon jó darab.
2019. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondolok,amiről az első ír. Létezik ennek klinikai esete? Egy rágalmazó személyről van szó. Már nem tudom hová tenni....
2019. ápr. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!