Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan bizonyítható valakiről,...

Hogyan bizonyítható valakiről, hogy DID-es?

Figyelt kérdés

Ha az egyik személyiség elnyomja a másikat, és olyat tesz amit a másik magától nem akarna, az hogy derülhetne ki?

Milyen jelei vannak a DID-nek, külső megfigyelőként nézve?



2019. ápr. 19. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

bocsi csak így tudtam hozzájárulni a kérdésedhez

2019. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs ilyen diagnózis. Akinek ilyene van az kap majd 3 olyat ami okozhat ilyet tünetként. És ne is kérdezd az orvostól, hogy disszociatív vagy e. Csak azt mondd el anit érzel
2019. ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olvastam ezeket. Nem rólam van szó. Nem todok erről semmit mondani semmilyen orvosnak. Abban sem vagyok biztos, hogy képesek lennének megállapítani ha a fő személyiség ezt nem engedi. A tünetek sok más betegségre is utalhatnak. Ezért is lennék rá kíváncsi, mi van ha az egyik személyiség szándékosan titkolja ezt az állapotot. Hogyan lehet így kideríteni?
2019. ápr. 25. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár személyes tapasztalatom ebben nincsen, de ha jól tudom a DID egy olyan dolog ami az emberben egy védekező mechanizmusként jön létre az ember akarata nélkül, viszont ezt az agy koordinálja ha bárki ezt tudná így kontrollálni akkor nem létezne ez a "probléma". Egy-egy személyiséget előhozhat sokminden egy DID-vel rendelkező embernél, akár egy negatív traumára emlékeztető dolog, akár valami pozitiv. Annyi nem elég ehhez, hogy valamelyik személyiség át akarja venni az uralmat és nem hagyja előjönni a többi személyiséget. Nyilván van egy alap személyiség az "eredeti" aki az idő legnagyobb részében uralja a tetset, de ha az illető személyiséget vált akkor az agy a többi személyigéet addig blokkolja, ezért van az, hogy az eredeti személyiség a személyiségváltást blackoutként éli meg, ergo fogalma sincs mi történt az alatt az idő alatt amíg nem ő irányította a testet. Egy teljesen idegen szemlélőként elég valószínű, hogy nem tűnik fel ha valaki személyiségzavaros, de egy közeli ismerősnek kifejezetten gyanús lehet hogy az illető egyes szakaszokban kifejezetten máshogy viselkedik mint egyébként. Láttam videót személyiségzavaros emberekről és megdöbbentő, hogy egyes személyiségek mennyire különbözhetnek, vannak esetek amikor még a beszéd is teljesen felismerhetően más nem úgy formálja a szavakat, vagy máshogy ír például.
2019. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!