Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek a az arrogáns...

Mi a neve ennek a az arrogáns viselkedésformának?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor valaki minden mondatába beszúr valamilyen megalázó dolgot. Például: igen mert te CSAK..., mert te NEM TUDTAD..., . Sok példa nem jut eszembe, mert valahogy nem áll rá az agyam. De a volt feleségemre jellemző volt, hogy minden mondatával kifejezte a fölényét. Nem csak én vettem észre, hanem családterápiára is jártunk, a terapeuta is mondta, hogy ez elfogadhatatlan, hogy MINDEN mondatával a fölényét akarja érzékeltetni. Egyszerűen fogalmazva talán arroganciának neveznénk, de szerinbtem létezik egy találóbb szó is rá. Előre is köszönöm a válaszaitokat.

2019. ápr. 24. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nárcisztikus személyiségzavar.
2019. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Leértékelés.
2019. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a szakértő diagnosztizáljon személyiségzavart (de még ő sem teszi "pár szó ismerete alapján").

Mások hibáztatása, kötekedés, hárítás, mások leértékelése, hogy önmagát értékesebbnek lássa.

2019. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Fennhéjázó, gőgös, felfuvalkodott, pöffeszkedő, dölyfös, pökhendi, önhitt, nagypofájú, önelégült, kivagyi, kevély, rátarti, hiú, nagyképű, elbizakodott, fölényeskedő, öntelt, beképzelt, fellengzős, fölényes, hetyke, hencegő, lekezelő, hányaveti, hetvenkedő, hatalmaskodó, orrát fennhordó, arrogáns, gangos, önfényező, vagánykodó, nagyzoló, egoista, önimádó, okoskodó, el van telve magától, szerénytelen.


Válassz :)

2019. ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
80%
Én is ilyen vagyok, nem értem néhányan miért írnak ekkora baromságokat. Nem, ez nem nárcisztikus viselkedésforma, egyszerűen csak utálja az embereket (amit meg is értek), vagy elege van belőlük, vagy csak belőled. Antiszociális magatartás ez, persze nem 100%, de nálam ez van. Jó étvágyat.
2019. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segitséget. Kedvesek vagytok, ment a zöd :-)
2019. ápr. 24. 12:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Önértékelési probléma. Önbizalom hiány. A kutya is akkor ugat, amikor fél.
2019. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!