Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják azt a bipoláris...

Miért mondják azt a bipoláris emberekre hogy bolond?

Figyelt kérdés
Sokszor találkoztam már ezzel. Személyesen is megtapasztaltam ezt a fajta előítéletet. Egy orvos akihez alkalmassági vizsgálatra kelett mennem, meglátta a papírjaimat, és a gyógyszereimet amiket szedek, és azt mondta hogy elmebetegeket nem foglalkoztatunk. Tehát nem feleltem meg. Ez nekem annyira rosszul esett hogy ilyen lekezelően bántak velem, hogy sírtam hazafelé. De rengeteg más ember akit ismerek is ugyanerre panaszkodik. Mivel én is bipoláris vagyok, ez engem személyesen is érint, ahogy az ezzel élő embereket minősítik. Sokszor ez nagyon bántó tud lenni. Az ember tudatában van annak hogy nem teljesen normális, de ezt nem kell folyamatosan a fejünkre olvasni, és tudatosítani bennünk hogy csak azért mert van egy ilyen betegségünk, nem vagyunk teljes értékű emberek. Én ezt már nagyon sokszor megtapasztaltam. Volt hogy még orvos részéről is kaptam az előtolást. Szóval így is elég nehéz, nem kell még rátenni egy lapáttal.

2019. ápr. 27. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen világban élünk. Aki mentálisan beteg azt a társadalom kitaszítja.
2019. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvost nem minősítem, igen van olyan munka ahova egy bipoláris tényleg nem alkalmas, mondjuk bankba, de ezt lehet empatikusan is közölni.

Egyébként a bipoláris depreszióval manapság teljes életet lehet élni. Csak az a baj, hogy erről nagyon keveset tudnak az emberek, ahogy a pszichiátriai betegségekről általában.

2019. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt pontosan én is így látom és gondolom.
2019. ápr. 27. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is bipoláris vagyok, kétszer megjártam a zárt osztályt is, egyszer depresszióval, illetve amikor nem szedtem a gyógyszerem, akkor mániával is sikerült bekerülnöm.

Gyógyszer mellett tudok teljes életet élni.

Kevés emberrel közlöm mert nincs szükségem a megbélyegzésre. Ismerek olyan elismert főorvost, aki 20 éve tünetmentes a gyógyszer mellett.. szóval ezt el kell fogadni mint egy cukorbetegséget, nem tehetsz róla. A negatív embereket pedig ki kell zárni, nincs szükséged rájuk.


Korábbi válaszoló: miért ne lehetne banknál dolgozni bipolárisként?

2019. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a mániás fázisnak pont az az egyik ismérve, hogy túl nagy kockázatot vállalnak. Egy bipoláris banki alkalmazott iszonyat károkat tud okozni, rossz befektetésekkel. Orvosoknál is egy bipoláris belgyógyász még ok, engem is nyugodtan kezelhetne, bipoláris viszont például ne akarjon sebész lenni, mert életveszélyes, mert olyan szituációba is belemegy amibe egészséges ember nem feltétlenül.
2019. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznosak, és külön köszönöm, hogy normálisan válaszoltatok.
2019. ápr. 27. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!