Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitévő legyek? Mit csináljak?

Mitévő legyek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok semmit sem csinálni magammal, úgy érzem, h anyám terhére vagyok tele vagyok feszültséggel és egyre több fóbiával, pánik tünetekkel, függőségekkel.

Elegem van már az életemből, semmit nem tudok csinálni magammal.

21 éves vagyok, 2008ban hagytam abba a középiskolát, leérettségiztem, utána 2szer belevágtam felsőfokú OKJ-s képzésbe de mindkétszer fél évkor abbahagytam.

Úgy érzem nem ér már semmit az életem..

Fogalmam sincs mitévő legyek, iszonyatosan bizonytalan vagyok, határozatlan, alacsony önértékeléssel...


2010. júl. 5. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz, mást nem nagyon tud szerintem tanácsolni senki.Ha látod, tisztában vagy azzal, hogy ez így nincs rendben, de nem tudsz változtatni, akkor valami nem stimmel.
2010. júl. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ismerős csak én fősulikat hagytam abba, semmi barát stbstb

úgyhogy segíteni nem tudok igazán de legalább látod hogy nem vagy egyedül

22/L

2010. júl. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem látok igazán bele a helyzetedbe, de kétszer sem mondom, hogy az eddigi sikertelenségek az önbizalomhiányodból fakadnak, majd utólag még fokozzák is. Én a következőket javasolnám:


1. elbeszélgetni néhány közeli baráttal és hagyni, hogy felépítsék az önbizalmadat :) Ha nem jön be, akkor pszichológus: nem, nem szégyen hozzá fordulni, segíteni fog, hogy újra felépítsd az önbizalmadat és elhidd, hogy igenis, értékes ember vagy (az vagy). Ha van önbizalmad, hidd el, minden könnyebben fog menni.


2. pályaválasztási tanácsadó: ő pedig abban segít, hogy megtaláljátok, pontosan milyen szakma illik a te személyiségedhez és képességeidhez. Így az esetleges kudarcélmény lehetőségét is radikálisan lecsökkentheted


3. nem szabad megijedni a nehézségektől. Hidd el, más sem a kisujjából rázza ki az okleveleit (én is szerencsétlenkedtem annyit, hogy arról könyvet lehetne írni:))


4. amikor éppen nincs semmi dolgod, jobb ha kimozdulsz otthonról. Ha sokat ülsz a szobában és butaságokon morfondírozol, attól csak rosszabb lesz. Inkább hívd fel egy barátodat és egy tea mellett beszéljétek meg vagy csak simán sétálj egy nagyot.

2010. júl. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
próbálj kitűzni magad elé kisebb célokat! Mik azok a dolgok, amik érdekelnek?
2010. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sublodarcu válasza:
Szilvásbuktát mert azt szeretem.
2011. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
paprikás krumplit kolbásszal
2011. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!