Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék megszabadulni a...

Hogy tudnék megszabadulni a múlt szörnyű emlékeitől? Tönkreteszik az egész életem.

Figyelt kérdés
Próbálok a jelenben lenni és csak előre nézni. Hiszen a múlt már nem létezik. A jelenem hiába kielégítő mégis filyton félek, hogy megbetegszem, szenvedni fogok, fáj, hogy a szüleim sosem szerettek és emiatt nem tudok kötődni sem senkihez. Nem jó egyedül de fárasztanak az emberek. Ezt nem is értem teljesen. Szomorú vagyok, és állandóan szorongok és nem tudok ebből kikeveredni. Pszichológust megpróbáltam de csak rosszabb lett tőle.

2019. ápr. 30. 10:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tudom mi a hipnózis. De egy bizonyos dolog miatt kockázatosnak ítélem a magam számára. Arról nem is beszélve, hogy egy rossz terapeuta komoly károkat okozhat vele. Nem egy rosszul elsült történetet olvastam itt a gyakorin is. Feldmár Andras meg Kanadaban él. Benne megbíznék de kissé messze van.
2019. máj. 7. 10:19
 12/19 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!

Május már nem most volt, de most olvastam a kérdésed. Talán segíthetek, mert hasonló gondom volt nekem is. A múlt felejtése.

Én, úgy mint te is, nem akartam külömböző dokikhoz menni, pláne nem folyton beszélni a múltamról. Mikor dühös voltam a múlt miatt, ami mindennapos volt, fogtam egy papirt, és szépen kiirtam magamból minden dühömet, gondomat, bajomat. Ettől úgy éreztem, hogy kiadtam magamból. A másik része a gondolataim elterelése volt. Olvastam, számomra érdekes fllmet, videót néztem. Ezt inkább esti órákban. Észrevettem azt is, ha célokat tüzök ki magam elé, azok is segítenek a jelenbe maradni, mert amíg a megvalósítást tervezem, csinálom, addig lefoglalom magam. A legjobb nyugtató szerintem a mozgás, mindegy mi, csak fárasztó legyen. Tapasztaltam, hogy nagyobb fizikai aktivitás után, sokkal nyugodtabb voltam.

Eltelt jó pár hónap, már nem feszeget a múlt, és ha mégis elő jönne néha, akkor arra gondolok, hogy ami volt, elmúlt, és igyekszem a gondolataimat másmerre terelni, tudatosan.

Nekem segített ez a pár dolog, nem azonnal, de mára túlléptem a múlton. Előre nézek.

Azt is irtad, hogy nincs barátod. Ha szereted az állatokat, fogadj be egy kutyát. Az ö barátsága örök, akkor is szeret ha éppen nem jóban, hanem rosszban vagy. Ö hálás lessz neked amíg él, és a legnagyobb örömöt te fogod neki okozni.

Emellett a kutya segít az ismerkedésben is, tapasztalatból irom, sétáltatás közben sokan leszólítanak, hogy a kutyáról kérdezzenek. Szereztem már igy barátot.

Remélem segíthettem.

2019. nov. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves választ. Azóta részt vettem egy teljes orvosi kivizsgálason ami sokat segített, hogy át tudjak lendülni a pszichés tüneteimen. Ez a jó dolog. A rossz hogy a munkámat valószínű el fogom veszíteni ami az egyetlen fontos dolog volt még az élezemben. A kutyus valóban sokmindent megoldana. Nagyon szeretem az allatokat és mindig vágytam egy kutyára. De olyan szerencsétlen vagyok, hogy allergiás vagyok rá nagyon súlyosan. Így nem lehet kutyám ;(

Gyakran az jut az eszembe, hogy bárcsak elütne reggel egy autó és egy másodperc alatt vége lenne ennek ez egész szenvedésnek. A gondolatelterelést persze próbalom csak nehéz éa nem megy. A mozgás is tudom jó, de a stressues munkanapok után amik minden emergiám leszívják ritkán van hozzá erőm. :(

2019. nov. 29. 08:48
 14/19 anonim ***** válasza:
Mostanában derült fény arra, hogy a lelki defektusok kiváltó tényezője szinte minden esetben az áteresztő bél szindróma. Tudom, hogy első blikkre hihetetlen, de logikai úton gyönyörűen le lehet vezetni, és úgy már mindenki számára érthető. Hanyatló grafomániám nem predesztinál arra, hogy önszántamból nekiálljak, de ha érdekel a dolog, valamelyik nap leírom neked.
2019. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja, és az allergiák is a fent jelzett gebasz kontójára írhatók.
2019. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ezt erősen kétlem de hátha....mivel szüntethető meg?
2019. nov. 30. 03:36
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne kételkedj. Bármilyen kiábrándító is, a föld legnagyszerűbb teremtménye csupán gazdateste mintegy 2,5 kilónyi baktériumnak. Amikor eszünk, őket tápláljuk, ők emésztik meg ők teszik számunkra feldolgozhatóvá a táplálékot. Mivel parányi élőlényekről van szó, meglehetősen rosszul tűrik a nem megfelelő körülményeket. ERgo, ha nem megfelelő üzemanyagot viszel be, nem megfelelően üzemel a tested. Márpedig manapság (főleg városban) nagyon nehéz megfelelő üzemanyaghoz jutni.

Ahhoz, hogy mondandóm érthető legyen, Ádámtól és Évától kell kezdenem, de igyekszem csak címszavakra szorítkozni.

Tehát tudnod kell, hogy az emésztőrendszer traktusai különböző kémhatásúak. A gyomor 1,2 pH-jától a végbél felé haladva, egyre lúgosabb. Ezt úgy éri el, hogy már a patkóbélben keveredik a kaja az epével, ami lúgos kémhatású. Csakhogy! 46 éve olajokat eszünk zsiradék helyett, attól pedig nem nyílik a Vater papilla, nem ürül megfelelően az epe, nem tudja ellátni a feladatát, ami a lúgosítás mellett egy sor mentális, hormonális, immunrendszeri, és egyéb folyamatot is magába foglal. (A felesleges koleszterin is itt távozna.) A különböző kémhatások különböző baktériumtörzseknek adnak (adnának) megfelelő életteret, amiknek mind megvan a maga feladata. Ha nem megfelelő a kémhatás, ha nem megfelelő táplálékot kapnak, természetes, hogy ritkulnak, kipusztulnak, átadják a helyüket oda nem illő, patogén baciknak. (Csak érdekességképpen említem, hogy a depressziósok bélflórájából két baktériumtörzs; a Dialister és a Copprochoccus hiányzik.)

No, menjünk tovább. Tehát jó esetbben a veleink falát vastagon borítják a bacik, és teszik a dolgukat. Megszűrik, mi szivároghat át a bélfalon és mi nem. Ha ez a sorfal megritkul, a mindenhol jelenlevő gombák spóráinak horgas rögzítő lasszócskái beleakadnak a bélfalba, apró sérüléseket, ezek helyén gyulladásokat okoznak. A gyulladások helyén parány folytonossági hiányok (értsd: lyukak) keletkeznek, amelyeken keresztül az emésztetlen ételmaradékok akadálytalanul kerülnek át a véráramba. Ez az áteresztő bél szindróma, ami sajnálatos módon az orvosi protokollból teljesen hiányzik.) Ez az ételmaradék folyamatosan mérgezi az embert, annak minden tünetével együtt. Rosszkedv, lehangoltság, fáradékonyság, demotiváltság, és hadd ne soroljam. A legnagyobb gebaszt azonban az emésztetlen fehérjemolekulák okozzák azzal, hogy folyamatosan csúcsra járatják az immunrendszert, és a mimikrihatásnak köszönhetően autoimmun betegségek, allergiák lépnek fel.

Sajnálatos a módon a már kialakult áteresztő béllel nem sok mindent lehet kezdeni (ezért IS nem fogalakozik vele az akadémikus orvoslás), csak megfelelő étrend betartása segít megelőzni a felerősödését. Itt is akadályba ütközik az ember, hiszen a dolog természetéből adódóan szinte lehetetlen tetten érni, hogy az egyénnek mely ételek erősítik fel a folyamatot. Hiszen mi történik? Megeszel egy nagy tál babfőzeléket, két-három nap múlva kezd szivárogni a beled, hetekig eltart, amikor már az isten se fogja megmondani, hogy vajon mi is okozta. A leggyakoribb rizikófaktorok az étolajok, a tej és tejtermékek, a hüvelyesek, a paradicsom, padlizsán, a nem sötét helyen tárolt krumpli, a glutén, az antibiotikumok, és a nonszteroid fájdalomcsillapítók. Ezeket (és az egyénileg esetleg hozzáadódó faktorokat) kerülve életbe lép a szervezet öngyógyító képessége.

Ha valahol a zanzásítás miatt esetleg érthetetlen a leírásom, szólj.

2019. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Elnézést elfelejtettem említeni, milyen őrületesen fontos a sok rost bevitele.
2019. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ. Az aggájaim itt indulnak, higy Ádám és Éva nem létezett. Biolígiai értelemben kivtelezhetetlen is lett volna a tőlúk való származasunk. A tovabbiakat tekinve feligazsagok vannak ebben a történetben. Viszont biolígus vagyok nem laikus és ez a történet így egyben sajnos nen állja meg a helyét.
2019. dec. 2. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!