Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják minden pszichiát...

Miért mondják minden pszichiátrián, hogy nem vesznek fel beutaló nélkül?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy Nyírőbe felvesznek beutaló nélkül, az ország egész területéről, de a telefonban mégis azt mondták, hogy ez csak az addiktológiára vonatkozik. Akkor én miért mást olvastam?

[link] Pl. itt is ezt olvastam. Kérlek segítsetek, kit kell keresnem, aki segít is?


2019. ápr. 30. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Házi orvos beutalhat ha ő úgy ìtéli meg,hogy szükség van erre.
2019. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mész elsőnek pszichológushoz? Oda csak időpont kell legalább is erre Debrecenbe. Biztos van olyan is ahova beutaló is kell. De elmész a házi orvoshoz és kérsz egyet. Én sem magyarázkodok ha valahova időpontot kértem utána megyek csak az orvoshoz beutalóért mindegy hogy hova megyek.
2019. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah és a pszichiátriára jó hogy kell beutaló oda nem lehet csak úgy bemenni. Ezért kezd pszichológussal ő is tovább invitálhat ha úgy látja.
2019. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam már korábban pszichológusnál és pszichiáternél is. Önygilkossági kísérletem volt ősszel és tartok tőle, hogy most is ez fog bekövetkezni. Pszichológushoz egyébként nálunk 1,5 hónapos a várólista.
2019. ápr. 30. 14:28
 5/5 anonim válasza:

Kórházi osztályra csak beutalóval, vagy sürgőséggel (mentővel) lehet befeküdni.

Szakrendelésre lehet beutaló nélkül, időpontra általában.

Pszichológushoz csak úgy nem lehet beesni, hacsak nem magán. Oda a pszichiáter javaslata is kell.

Szóval szakrendelővel próbálkozz, vagy ha nagy a baj, akkor mentőt kell hívni, ők bevisznek a kórházba.

2019. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!