Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Miért mondják minden pszichiátrián, hogy nem vesznek fel beutaló nélkül?

Azt olvastam, hogy Nyírőbe felvesznek beutaló nélkül, az ország egész területéről, de a telefonban mégis azt mondták, hogy ez csak az addiktológiára vonatkozik. Akkor én miért mást olvastam?

[link] Pl. itt is ezt olvastam. Kérlek segítsetek, kit kell keresnem, aki segít is?

ápr. 30. 13:09  Privát üzenet  

A válaszok
Házi orvos beutalhat ha ő úgy ìtéli meg,hogy szükség van erre.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 30. 13:20 Privát üzenet
Miért nem mész elsőnek pszichológushoz? Oda csak időpont kell legalább is erre Debrecenbe. Biztos van olyan is ahova beutaló is kell. De elmész a házi orvoshoz és kérsz egyet. Én sem magyarázkodok ha valahova időpontot kértem utána megyek csak az orvoshoz beutalóért mindegy hogy hova megyek.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 30. 13:31 Privát üzenet
Jah és a pszichiátriára jó hogy kell beutaló oda nem lehet csak úgy bemenni. Ezért kezd pszichológussal ő is tovább invitálhat ha úgy látja.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 30. 13:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Voltam már korábban pszichológusnál és pszichiáternél is. Önygilkossági kísérletem volt ősszel és tartok tőle, hogy most is ez fog bekövetkezni. Pszichológushoz egyébként nálunk 1,5 hónapos a várólista.

# 4/5Időpont ápr. 30. 14:28 Privát üzenet

Kórházi osztályra csak beutalóval, vagy sürgőséggel (mentővel) lehet befeküdni.

Szakrendelésre lehet beutaló nélkül, időpontra általában.

Pszichológushoz csak úgy nem lehet beesni, hacsak nem magán. Oda a pszichiáter javaslata is kell.

Szóval szakrendelővel próbálkozz, vagy ha nagy a baj, akkor mentőt kell hívni, ők bevisznek a kórházba.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 1. 19:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Minden betegnek antidepresszánst írnak fel a pszichiátrián? Meg mellé valamit? Akkor ha nem depis?
Pszichiátrián kezelt embereknek van valamilyen Facebook közössége, csoportok?
Mennyi ideig tarthatnak pánikbetegséggel egy tinédzsert pszichiátrián?
A pszichiátrián miért volt a falra firkálva ez a szám?
Most igy akkor hogyan tudjon meg szegeny noverem barmit is elettarsa allapotarol aki pszichiatrian fekszik mar hetek ota?
Aki volt öngyilkossági kísérlet miatt pszichiátrián milyen volt?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!