Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy válhat valaki új emberré?

Hogy válhat valaki új emberré?

Figyelt kérdés

Könyvet tudnék írni, de próbálom rövidre fogni.


Tizenéves korom óta küszködök depresszióval, szorongással. Eme kb. 10 év alatt megjártam annyi pszichológust, pszichiátert, kineziológust a tíz ujjamon nem tudom megszámolni… Szó szerint! Számtalan gyógyszert beszedtem, amit felírtak, pszichoterápia stb.


Eleinte semmit nem segítettek, magántanuló voltam, majd estin leérettségiztem 23 évesen. Utána dolgoztam raktárosként 14 hónapot (ez volt az első munkahelyem 24 évesen). Minden nap gyomorgörcs, gyomorsav, pánikrohamok; nyugtatók segítettek valamennyit csak. Ott hagytam a munkahelyem, igaz más okokból (nem a pánik miatt, azt csendesen tűrtem, de felemésztett közben), így most megint munkanélküli vagyok lassan fél éve, és immáron a 26-ot töltöm be.


Itthon már nagyon unják ezt, de bevallom nem is kerestem azóta munkahelyet. Igen rossz állapotban vagyok megint.


A helyzet viszont az, hogy szeretnék új életet kezdeni… Ez a nagy tervem. Távkapcsolatban élek a párommal, 250km távolságra, évek óta... Itt nem tudunk venni lakást, mert Győrben nagyon magasak az árak.


Szeretnénk elköltözni másik megyébe, de egyszerűen nem bírom rávenni magam. E fél év alatt több házat is kinéztem, amikor a Google mapson megnézem a helyet, elönt a kalandvágy, hogy új hely lenne, új lehetőségek… Aztán 1 óra múlva mélypontra kerülök, realizálom, hogy milyen sz@r helyzetben vagyok, nem ritkán kérni valamit a boltban is nehezemre esik, mert rám jön a pánik.


A párom is tisztában van ezzel, és bár teljesen megérti a problémám, mindenben támogat, segít, fél tőle, hogy nem tudnék egy új helyen helytállni, főleg hogy én vagyok a férfi, úgy gondolom, nekem kellene a több terhet viselni…


Nőként érettségije óta 1 napot nem hagyott ki munka nélkül, és még csak 23 éves, de rengeteget dolgozott és dolgozik, igen szorgalmas, bárhol megállja a helyét.


Még mielőtt leteremtenétek, hogy nem dolgozom, bevallom, igaz, szégyellem magam, hogy így van jelenleg.


Nagyon szeretnék változtatni, de minden balul sült el eddig. A mélyvízbe ugrások katasztrófálisak voltak, a „kicsivel szoktatások” sem mennek már, belefáradtam ebbe a betegségbe.


Legszívesebben elektrosokk kezelést szeretnék, bár annyit tudok róla, ez nem legális, és csak felmerült bennem, mint egy „végső hülye ötlet”.


Hogy lehetek új ember, olyan, aki jobban viseli a dolgokat, aki nem érzeleg ennyit, nem veszi magára a dolgokat? Úgy érzem jelenleg, hogy így a büdös életben nem fogok elköltözni, mert csak a szám jár, de amint meg kellene lépni valamit, már vissza is hátrálok.

Egyáltalán ilyen helyzetben mennyire lenne érdemes belevetni magam egy, a mostanihoz radikálisan új helyzetbe? Nyilván szeretnénk saját házat is, amihez hitelt kellene felvenni, ott pedig nincs visszaút.


Köszönöm!


2019. máj. 3. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Írj privát!
2019. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Írtam.


Üdv.

2019. máj. 3. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt látom a legnagyobb bajnak, hogy ezt megengedheted magadnak. Te is érzed, hogy nincs rendben, hogy nem dolgozol de mivel nem vagy rákényszerítve megteheted. Ez egy nagyon nehéz helyzet. Nekem ptsdm van, pánikrohamokkal, olyam színtű szorongással, hogy alig élek néha. Szédülök rosszul vahyok folyamatosan. De engem szerencsére nem tart el senki így muszáj dolgoznom. Muszáj volt iskolába is járnom. Mert olyan munkát akartam amit szeretek csinálni. Az egész életem egy küzdelem. De hidd el nem lehetetlen ilyen állapotban dolgozni/ tanulni. Néha én is rettegek mi lesz holnap, hogy fogok tudni kimenni a lakásból. De ki tudok,mert muszáj. Nem értem amit írsz. Hogy akarsz házat venni? Miből? A szüleid vállalnak kezességet a hitelre? Van egy érettségid? Azzal jólfizető állást nem fogsz kapni amiből hitelt lehetne fizetni. Ha új életet akarsz kezdeni gondold végig milyen munka tenne boldoggá. És előbb tanulj hozzá! Szerezz végzettséget Hogy egy raktárba képtelen voltál bemenni azt nem csodálom. Elég hervasztó állás. Mi motivált volna hogy bemenj a pénzen kívül? Semmi. Ott az is depressziós lesz aki sosem volt. Ezért kell olyan munkát választanod ami lelkesít. Oda könnyebb rossz állapotban is bemenni. Én sem bírnám raktárosként. Nézz ki egy sulit, kerülj be, esetleg menj el kollégiumba. Ha olyat tanulsz ami érdekel az is egy jó dolog. Sikerélményekre van szükséged amik megerősítenek. Ha van állásod amit szeretsz, akkor jöhet a házvásárlás. A barátnőddel meg jó lenne közelebb kerülni mert ha így folytatod ő sem lesz örökké. Képzeld el milyen ember szeretnél lenni és játszd el, hogy olyan vagy. Idővel új szokásaid lesznek és lehet tényleg olyanná válsz. Ezt Szendi Gábor pszichológus mondta nem én találtam ki.
2019. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elektrosokk kezelés egyébként legális. Egy skizofren ismerősöm pár éve kapott Budapesten a klinikák metrómegállónál lévő pszichiátrián. Nem lett jobban tőle. Nem hiszem, hogy bárkinek segítene ha megkínozzák. Akkor inbkább menj el ejtőernyőzni az is elég nagy sokk. Talán még segítene is.
2019. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fafnir70 válasza:
Kedves kérdező. Tizenéves korodban a szüleidnek mindenféle pszichomókus meg egyéb kuruzsló helyett sportolni kellett volna vinniük. Talán-talán még most sem késő értelmesebb életpályára állnod, bár a beszedett rengeteg szemét "gyógyszer" biztos nem maradt hatás nélkül. És próbálj meg normálisan táplálkozni. Az elektrosokk meg eszedbe se jusson
2019. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!