Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy empatikus ember, válhat...

Egy empatikus ember, válhat racionális emberré?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Persze. Régebben én is ilyen voltam, empatikus, kedves mindenkivel, ma már szinte semmi nem tud meghatni, akkor se segítek, ha kérik, mert rájöttem, hogy az emberek 90%-a mikor szívességet kér, valójában csak lusta, és egy balekot keres, aki kiszolgálja.

Kedvesnek így is kedves vagyok, de kemény, és mint írtam, nem segítőkész, így meg is szoktak lepődni az emberek, mikor egy alapjában véve kedves embertől nem várt elutasítást kapnak, de inkább tisztelettel viseltetnek emiatt irántam. Vagy csak távolságtartóak, nem tudom. :D

De nem is érdekel mit gondolnak erről vagy rólam, hiszen már racionális szemmel nézem a világot.

2018. ápr. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sőtt lehet valaki empatikus és racionális is egyszerre.
2018. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az azért elég ritka párosítás
2018. máj. 3. 23:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Az empátia a beleélés lélektana. Tehát lehetsz te empatikus, megérted az Ő helyzetét,de ez egyáltalán nem jár segítési kényszerrel. Pl. Migráció. Maximálisan megérted az ő nehéz helyzetüket,meg hogy szeretnének svéd színvonalon élni. de nem lehet a világ összes nőjét megfektetni ,mégha ők vágynak is rád.
2018. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az EQ éa az IQ nem zárja ki egymást.
2018. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamit keversz, kérdező. Az empátia és a racionalitás nagyon jól megfér egymás mellett.
2018. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!