Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehetek ilyen?

Miért lehetek ilyen?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, és úgy viselkedek, mint egy esetlen kamasz. Hülye helyzetekbe hozom magam. Nem érzem igazán, hogy mikor van az, hogy ki kell állnom magamért, és mikor az, hogy csak odaképzelek egy sérelmet, ami nincs ott. Kimondok/leírok valamit, és amikor reakciót kapok rá, folyton elbizonytalanodok, hogy jogos volt-e, vagy nem. Mintha nem lenne beállva a belső iránytűm, ami megmutatja, mit lehet, és mit nem. Az életemmel ugyanígy vagyok, elkezdek és félbehagyok dolgokat, valódi célokat állítani meg nem merek valamiért.
2019. máj. 12. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugi másoknak sincs belső iránytű, ami mindig megmondja az egyigazságot. Csak sokkal kevesebbet foglalkoznak a következményekkel, mint te. Tele is van a világ indokolatlan sértődésekkel, és félreértésekkel. :)

Célokon segít, ha leírod magadnak, beszélsz róla másoknak, akik számonkérik. Vagy eleve olyat keresel amit ténylegesen nagyon is el akarsz érni.

2019. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy néha egy sértést nagyon felveszek, és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy jogos volt és tényleg sérelem ért, vagy csak simán kicsit paranoiás vagyok, és túl komolyan veszem magamat és azt hiszem, hogy engem támadnak.
2019. máj. 13. 01:21
 3/3 anonim válasza:

Mindenki máshogy kezeli a helyzeteket

Valószínűleg még nem vagy az érettség küszöbén

De ezzel nincs is semmi baj majd kialakul

2019. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!