Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szorongás, félelem a...

Állandó szorongás, félelem a betegségektől. Mi segíthetne?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Sajnos egy elég komoly problémával fordulok hozzátok. Az egész úgy kezdőt hogy olvastam pár dolgot a leukémiáról tünetei, kockázatai stb. Nagyon megrémísztett ez és arra gondoltam, hogy engem is bármikor elérhet ez. Pár nap múlva én is elkezdtem érzékelni ezeket a tüneteket és iszonyatosan megrémített. Egyből arra gondoltam hogy rákos vagyok. Egyre jobban foglalkoztam magammal és egyre több tünetet vettem észre. Állandóan az interneten olvasom hogy minek mi a tünete és lassan beleőrülök. Állandó halálfélelmem van és arra gondolok beteg leszek vagy már az vagyok. Ha már meghallom azt a szót hogy rák iszonyatos érzésem lesz.


Akinek esetleg volt hasonló problémája tudna segíteni hogy hogyan múlt el? Miért hiszem mindig azt hogy beteg vagyok? Mennyi az esélye annak hogy 16 évesen valaki az legyen?


Kérlek ha valakinek volt hasonló segítsen.

Köszönöm


16/f



2019. máj. 15. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

hipochondria. Beképzeled a betegségek tüneteit.


Pszichológus tud neked segíteni.

2019. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, már meg is keztem a pszchihológussal való beszélgetést és írt is fel szorongás oldót de eddig nem a lett semmi változás. És már borzasztó ez a félelem.
2019. máj. 15. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos nem fog egyik napról a másikra menni. Hosszú munka, amíg sikerül meggyőznöd magadat, hogy ez nonszensz félelem.
2019. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben járok, de egyszer már sikerült kimásznom ebből ezért gondoltam leírom, akkor mi segített. Meg kellett keresnem, mi az, ami a betegségeken kívül érdekel. Nekem pl. a virágok voltak ezért elkezdtem kertészetekbe, arborétumokba járni. Mellette filmvígjátékokat néztem, vicceket olvastam, sokat meditáltam, citromfűteát ittam, ha nagyon rám tört a pánik, befeküdtem egy kád meleg vízbe, az ellazított valamennyire. Különféle étrend kiegészítőket szedtem, pl. a papaya-kombucha szörp, a zöldtea-búzafűlé bármelyik herbáriásnál beszerezhető :-) Nekem az okozta a gondot hogy mindkét szülőm rákban hunyt el. Amíg nem volt családom, jobban oda tudtam figyelni magamra, mióta gyerekünk van, minden energiám és időm a háztartás és a munka teszi ki, most sokkal nehezebb. Sétálj sokat a friss levegőn, írd ki magadból, gyakran ez is sokat segít. Nézesd meg a vérképed, van tumormarkeres amivel meg tudják állapítani van-e valami gond kialakulóban. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Pánikra a légzéstechnikát is érdemes elsajátítani. Egyébként nem gondolnám, hogy 16 évesen ténylegesen beteg lennél. Sok időt töltöttem onkológiai osztályokon látogatóként és 50-60 éves kor fölöttiek voltak leginkább érintettek ebben. Sokan azt mondják, az életmód nagyobb tényező a kialakulásban mint az öröklés.
2019. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Húhh. Az nagyon durva, hogy erre 16 évesen egyből gyógyszert órtak fel neked. Mit kaptál frontint? Vagy valami antipszichotikumot? Az ilyen orvossal megetetném amit felírt! Szégyen és gyalázat drogot adni egy gyereknek. Ha jót akarsz mahadnak leadod a bogyókat a latikaba és messze elkerülöd aki felírta mert nagyon bajod lehet tőle mint a rák! Ezt komolyan mondom.

Na de a megoldás. Én is ebben vagyok, mert volt egy súlyos betegségem. Ptx. Ráadasul 2suer kiújult. 2szer műtöttek. Iszonyat fájdalom volt és szenvedés amin átmentem. Ráadasul még limfóma gyanúm is lettba végere. Ami egy rák. Így éldegeltem és jártam a kontroll vizsgalatokra. Úgyhogy a rettegés az mindennapos volt. Szerencsére véget ertek a vizsgálatok és egészsegesnek nyilvánitottak. De azóta bármilyen tümetem van, bármilyen kis betegség egyből a legrosszabbra gondolok. Megertelek téged. DE! Amiben vagy, az egy normális állapot. Sajnos az ember attól fél amivel riogatják. Manapság a csapból is a rákról szóló történetek folynak. Nem csoda ha mindenki retteg tőle. Régen a tatároktól féltek ugyan így. Mert arról beszélt mindenki, a rakról meg azt sem tudták micsoda. Sajnos elkövetted azt a hibát, hogy ellezdtél olvasgatni a témában. Ezt tilos!!! Tudom nehéz, de azonnal hagyd abba. Én úgy jutottam túl a folyamatos rettegésen, hogy elfogadtam, hogy egészséges vagyok. Pont. Nem nézek kórházas filmeket, betegekről szóló törteneteket, nem olvasgatok betegségekről. Igyekszem egészsegesen élni. Nem dohanyzom? Nem iszom, egészsegesen taplálkozom, nem fogyasztok cukrot, sportolok stb. És belenyugodtam, hogy ennél többet nem tudok magamért tenni. Sajnos bárkivel bármi bármikor megtörténhet. Nem valószínű, hogy 16 évesen bármi bajod lenne sőt biztos, hogy nincs. De valamiben mimdannyianeg fogunk halni. Így elkerülhetetlen a vég. Előbb uróbb mindenki beteg lesz..ha nem rákos akkor valami más baja lesz. Próbald a gondolataidat terelni. Mert nincs értelme a.kerdéssel foglalkozni lelévén a leirtakon kívül mast nem tehetsz ellene. Nyugtasson meg, hogy ha valami súlyos betegseged lesz azt érezni fogod egyertelműen. És akkor orvoshoz kell fordulni. Keresgélni magadon folyton a tüneteket felesleges. Minél jobban figyeled magad annál több tünetet találsz. Aki folyton arra figyel azon aggódik nehogy hányjon. Előbb utóbb fog, hiaba nem beteg. Sajnos az emberi psziché ilyen dolgokra is képes. Elj egészseges életet és sportolj. A testmozgás segít, hogy frissnek és egészsegesnek érezd magad. Van egy könyv fent van ingyenesen a neten: lelkünk útja a címe. Olvasd el, nekem sokat segített.

2019. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Szorongásoldó alatt pedig nem nyugtatót értettem hanem sima vénynélkül kapható valerianát. A pszchihológus mondta hogy nyugtatót nem fog felírni mert ő is tudja hogy egészségtelen és semmi érteleme. Köszönöm a válaszokat, remélem minden rendben lesz.
2019. máj. 15. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!