Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek sikerült legyőznie...

Valakinek sikerült legyőznie a generizált szorongást?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és rengeteget szorongok, idegeskedek.

Szorongó alkat vagyok.

Néha annyira szorongok, hogy valami szúró érzést érzek a szívem környékén és gombócot a torkomban.

Bele kell törődnöm, hogy ilyen vagyok vagy van ki út?

Nem érzem jól magam ilyennek.

Sokszor ez végett hangulat ingadozásaim is vannak.

Tudom, hogy a gondolataimmal generálom a szorongást, de valahogy nem sikerült még legyőznöm.

És enyhe szociális fóbiám is van.


Valaki tapasztalat,tanács?



2019. máj. 15. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Pszichológus. Nekem nagyon sokat segített.
2019. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A gondolataidat próbáld elterelni.....
2019. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hallod? Ha folyamatosan szorítja valami a torkodat, hogy ne lennél ideges? Persze pszichológus! Gyógyszerrel meg lehet szüntetni magát az érzetet, de a nyelőcsöved attól még görcsben marad. A szúró érzés is ettől van a mellkasodban. Ha pszichiátrián kezelteted magad, a fájdalom idővel át fog terjedni a vállaidba, majd a végtagokba. Ezt meg már csak erős fájdalomcsillapítóval lehet mérsékelni.
2019. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Huh és tényleg néha a vállamban is érzem. Szerencsére ritkán fordul elő.

Főként akkor, ha túlságosan szorongok, de akkor sem minden esetben.

2019. máj. 15. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem egyedul csak mersekelni sikerult. te egyebkent akkor is szorongsz, ha egyedul vagy?
2019. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itthon egyedül ritkán, de azért előfordul, hogy valamit nagyon túl angyalok és el kezdek szorongani.
2019. máj. 15. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:
A szorongás az azért van, mert a szorítás és a fájdalom folyamatosan leköti az agykapacitás jelentős részét. Így az agy már képtelen helyesen feldolgozni az infó áradatot. Ettől az első stádiumban még csak idegesek leszünk, de később már megjelennek durvább pszichés tünetek is.
2019. máj. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen az a baj, ha rám jön a szorongató érzés egyből azzal foglalkozok és leköti a gondolataimat.
2019. máj. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!