Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális betegségben szenved...

A mentális betegségben szenvedők miért nem hagyják, hogy Jézus meggyógyítsa őket?

Figyelt kérdés
Sokat szenvednek, de akkor sem, ha nem úgy tesz Jézus, ahogyan azt a téves gondolkodási módjukkal azt elvárják, ha az Istennek nem "parancsolgathatnak", akkor inkább szenvednek tovább, vagy gyógyszerekkel "elkábítják" magukat. Inkább szenvednek tovább, de akkor sem térnek meg, de honnét van bennük ez a megátalkodott makacsság?

2019. máj. 16. 08:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gondolatmenet arra enged következtetni, hogy mentálisan beteg hívő ember nincs. Ezzel szerintem sokan nem értenének egyet :)
2019. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1


Már bocs, de ez a Te következtetésed, és ezzel én sem értek egyet.

2019. máj. 16. 08:28
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Mintha bármikor is segített volna a mentális betegeken az ha pluszban még képzelt barátaik is vannak...
2019. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért? A hívőket talán meggyógyítja Jézus?
2019. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Jézus az isten fia! Neki nem volt és nincs is hatalma gyógyítani! Imádom ezeket a hittérítőket akik nincsenek tisztában a képességekkel!
2019. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egy nem létező személy nem is gyógyít meg senkit. Gyenge emberek képzelt hülyeségei. Segített is bárki hívő emberen aki mindig jár imádkozni? Szerintem nem.
2019. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy a hit nem egy olyan dolog mint a fogyókúra, hogy holnaptól eldöntöm, hogy egy bizonyos étrendet követek és elkezdem leadni a kilókat. Ha valaki nem hisz akkor nem hisz. Nem azért mert nem akar, hamem azért mert képtelen rá. Szerintem sokkal könnyebb hívőként élni, biztos sokkal könnyebben venném az élet nehézsegeit, ha hívő lennék. Esküszöm próbálkoztam, de bármit is csinálok értelmes felnőtt emberként nem tudlm elhinni azt a rengeteg fizikai és biológiai képtelenséget ami a bibliában szerepel. És képtelen vagyok olyan lényekkel komunikálni akik sosem válaszolnak. Másrészt vannak hívő barátaim. Ők nagyon sokat imádkoznak. Könyörögnek is az istenhez bizonyos dolgokért és az Isten nem segít nekik. Akkor sem ha betegek. Ha létezik is valamilyen istenség az biztos nem olyan amilyennek a biblia leírja és nem foglalkozik több mint 7millárd ember dolgaival napi színten. Szerintem nagyon el vagy tévedve ha azt hiszed az isten vagy jézus bárkit is meggyógyít bármilyen betegségből. Harmadrészt ha én holnap bemennék a pszichiátriára és elmesélném, hogy shrekkel beszelgetek minden este és hiszem, hogy létezik és jeleket küld nekem és szeret enegem akkor elég sok gyógyszert írnának fel és skizofrénnek diagnosztizálnának. Te Jezussal csinálod ugyan ezt. Mi a különbség? Mindkettőjükről írtak könyvet.
2019. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyébként hogy képzeled ezt a dologot. A mentális betegekhez becsöngetett Jézus felajanlotta, hogy meggyógyítja őket? Erre ők azt mondták, menjen a francba inkább szedjük a gyógyszert? Jézus nem kopogott ne hozzájuk, pedig meg lenne a lehetősége bármelyik nap. Ha megtenné ezek az emberek mind hívőkké válnának. De kérdés miért szorul egy istenség rejtőzködésre? Miért nem jelenik meg? Miert homályos, 2000 éves,elavult könyvek formájában hírdeti a tanait. Amit még csak nem is ő írt, és nem is a fia, hanem emberek és már agyon fordították meg szerkesztgették és módosították, így az eredeti tartalom kb. Visszakereshetetlen egy laikusnak. Talán mert nem létezik? Jézus szerinted itt járt a Földön. Miért nem írt egy sort sem? Miért? Mert ez egy szép mese. Tanulságos mese. Érdemes olvasgatni. De szerintem ennyi.....és nem több.
2019. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megerősítettek, hogy a HIT-tetlenség

tényleg lehangoltsághoz, reményvesztettséghez és depresszióhoz vezet! :)


És, hogy miért nem hisznek, ebben én inkább Jézusnak hiszek! :)



"Maguk a hitetlenek sem tudják pontosan megmondani, hogy miért nem hisznek. Azért nem tudják, mert nem akarják! Azért nem akarják, mert nem hajlandók mélyebbre ásni, nehogy magatartásuk homokalapját be kelljen ismerniük. Az emberek tehát menekülőben vannak a problémák elől, menekülőben vannak önmaguk elől, egymás elől, s mindez azért van, mert menekülőben vannak Előlem! Nem hiszik el, hogy Én vagyok a legjobb számukra! Nem hiszik el, hogy boldogságuk elől menekülnek, amikor Előlem menekülnek! Nem hiszik el, hogy Én vagyok az ÉLET! Nem hiszik el, hogy a mulandóság föláldozása az örök élet érdekében a legjobb, amit ember megtehet a földön! Nem hiszik el, hogy mindenki pontosan azért jött le a földre, hogy ezt megtegye!

És mert nem hisznek, ezért nincs boldogság, csak bódultság, nincs öröm, csak üröm, igazság helyett a gazság uralkodik, s az önszeretetet teljesen leváltja, felváltja az önzés!" (Jézus; Hang: 15/1420)

2019. máj. 16. 11:08
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Szeretem mikor a vallásos emberek, ha valaki nem ért velük egyet, akkor szimplán csak kiforgatják a másik szavait és lesajnálják, hogy milyen szerencsétlen.

Nekem is jó önigazolások a válaszaid, hogy miért nem akarok egy ilyen csoport tagja lenni.

2019. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!