Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális betegségben szenved...

A mentális betegségben szenvedők miért nem hagyják, hogy Jézus meggyógyítsa őket?

Figyelt kérdés
Sokat szenvednek, de akkor sem, ha nem úgy tesz Jézus, ahogyan azt a téves gondolkodási módjukkal azt elvárják, ha az Istennek nem "parancsolgathatnak", akkor inkább szenvednek tovább, vagy gyógyszerekkel "elkábítják" magukat. Inkább szenvednek tovább, de akkor sem térnek meg, de honnét van bennük ez a megátalkodott makacsság?

2019. máj. 16. 08:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

"Maguk a hitetlenek sem tudják pontosan megmondani,'

De meg tudom mondani, csak feleslegesnek tartom, mert olyan alacsony színvonalon gondolkozol, hogy számodra ez érthetetlen.

"És mert nem hisznek, ezért nincs boldogság, "

A valódi, hamisítatlan boldogságot azt nem az apró örömök halmaza alkotja, hanem a lélek szabadsága! Mikor nem vagy elkötelezve senkinek, és semminek!

- és mert elkötelezted magadat hitednek, ezért ezt soha nem fogod megélni-

2019. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen boldog vagyok hit nélkül is :)
2019. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
pont, h rengeteg mentalisan beteg ember menekul a hitbe, hogy remenyt kapjon. maximum ennyi a hitnek a gyogyito ereje, kap egy kis remenyt amiert tovabb elhet, belerul egy kozossegbe ahol adott a kozos tema es meg van is neki heti 1-2 kotelezo programja. ez onmagaban valoban lehet gyogyito, de inkabb tuneti kezelesnek hivnam. mert a problemak elol elmenekul egy kepzelt remenyhez, miszerint majd a halal utan var ra valami jo, addig meg mar csak kihuzza valahogyan. magyarul becsapja magat. aztan lesz par kozuluk akik olyanok, mint te kerdezo es mindenkire ra akarja eroszakolni a szent gralt. ti vagytok talan a legidegesitobb hivok, es ti uldozitek el a vallastol a legtobb embert. mert mar az onmagaban ijeszto, hogy bibliaversekkel ervelgetsz es teljesen be van szukulve a tudatod, legalabb annyira tunsz elkabitottnak, mint egy gyogyszeres:)
2019. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért mert Jézus nem létezik. Ha létezne nem lenne mentális beteg,és más fajta betegségek.(Itt most arra a Jézusra értem aki gyógyító képességgel rendelkezett.) Imádom amikor Jézussal jönnek. Jézus csak egy ember volt,akit azért öltek meg mert az embereknek téveszméik voltak. Megöltek egy ártatlan embert. Ebből pedig egy mesekönyvet írtak ami át lett írva. Ezt hívják bibliának. Innen jött pedig a vallás. A kereszténység.
2019. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az a mentális beteg, aki a vallásban hisz.
2019. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Mesélek egy történetet neked. Képzeld van egy ismerősöm. 41 éves. Még szűz, és még soha nem is csókolózott egy nővel sem. Legnagyobb vágya, hogy csládja gyermeke legyen. Mélyen hívő ember. Minden héten jár templomba, nagyon sokat imádkozik....stb.stb. úgy tervezi csak a házasság után szeretne testi kalcsolatot. Elég boldogtalan komplexusos ember, mert bármennyire imádkozik, nem kell egy nőnek sem. Mivel magyarázod ezt kerdező?

Ja és a legjobb bárkinek valami baja van, ő nem segít senkinek, nehogy valaki véletlenül kihasználja, más.problémai sem érdeklik mert szerinte az panaszkodás. De ha bajod van akkor imádkozik érted sokat. Ezt velem is megtette. Az imái semmit nem értek, de nagy szolgálatot tett volna vele, ha felhoz egy kiló kenyeret mikor súlyos beteg voltam éa nem tudtam lemenni a boltba sem. Hiába imadkozott Jezus sem hozott nekem kenyeret. Meg kellett kérjek valaki mást. Na erről ennyit!

2019. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tévedsz kérdező. Az emberek többségének van hite! Önmagába vetett hite. És nem ima formájában könyörög szánalamasan valami felsőbb erőhöz, hanem megoldja a problémáit. Nem várja, hogy a szájába repítse Jezus a sültgalambot.

A hitnek hatalmas ereje van, aki azt veszíti valóban elpusztul. Ebben igazad van. De megmondom őszinten ha istenhívő lennék akkor sem rinyálnék a bajaimról az Úrnak és nem kérlelném, hogy segítsen. Annyira szánalamas lenne. Szerintem a hívők is csak azért merik ezt megtenni mert titkon tudják, hogy soha nem kell majd a szemébe nézni annak akinek előadták a szánalmas dolgaikat. Ha mégis az nagy szívás lesz.....😁

2019. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mindenki abban hisz amiben akar, ez a szabadság jár mindenkinek. Én elfogadom, hogy létezhet Isten, de semmiképp sem olyan gondoskodó és szerető mint a Bibliában, mert:


1

A világon semmilyen más érdekben nem gyilkoltak meg annyi embert mint a vallás nevében. Ha Isten létezik, akkor miért nézi ezt tétlenül.

2

Napi szinten gyerekek milliói halnak meg, éhezésben, rákban, bántalmazás áldozataként. Ők vajon hol vétkeztek, hogy ezt Isten végignézi?

3

Egy katólikus pap nyilatkozta a napokban: "a pedofíliába sokkal kevesebb gyerek hal bele mint az abortuszba"-na ezek hírdetik Isten tanításait.


Ezek után azt gondolom, mi mentális betegek hiába próbálkoznánk.

2020. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!