Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van anki azt gondolja, hogy a...

Van anki azt gondolja, hogy a skizofrének kezelési módszerei hatádtalanok és inkább ártalmasak, mintsem hasznosak, úgy hogy Ő nem skizofrén?

Figyelt kérdés
2019. máj. 22. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha annyira hasznosak lennének a kezelései,akkor nem kerülnének vissza folyton a pszichiátriára,vagy kerülnének utcára.
2019. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Én voltam bent a pszichiátrián,és találkoztam egy skizofrénnel. Hiába adták neki a gyógyszert,továbbra is hallucinációi voltak. Ennyit ér a pszichiátria.
2019. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én is ezt tapasztalatom...

Voltak közeli ismerőseim, akiket kezeltek, Ők már nem êlnek, nem tudom milyenek lettek volna ha nem kezelik Őket, viszont az nehezen elképzelhető, hogy még ennél is lehettek volna rosszabbul...

2019. máj. 22. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Kedves előző! Nekem van egy skizofrén testvérem. Mivel eü önrendelkezési jog van, addig a skizofrén dönt arról hogy eljár-e pszichiátriai gondozóba, szedi-e a gyógyszereit. (persze amíg nincs gondnokság alatt a mentálisan beteg ember)Az én tesóm úgy döntött 2014-ben hogy neki nincs szüksége gyógyszerekre (2005-től beteg, de képes volt dolgozni az első 9 évben). Egyre rosszabbul lett, egyre vadabb dolgokat csinált. Csak ezt már egy igazi skizofrén nem fogja fel, hogy az ő viselkedése vezet oda, hogy elbocsájtják, hogy sehol nem veszik fel dolgozni. Az első percben mindenki látja, hogy nem 100-as. Hallucinációk miatt zaklatja a szomszédait.Sszabálysértéseket és apróbb bűncselekményeket követ el. Pl. nem tudja fékezni az indulatait. Ha egy adott szituban az villan be neki, hogy fogvatartják vagy megtámadták(pedig szó nincs ilyesmiről) akkor berúgja a bankfiók ajtaját, üvöltözik, kiabál, megdobálja a bolti eladót stb. Végül a katasztrófavédelem és a mentők + a rendőrség segítségével került zárt osztályra. Mióta újra gyógyszert szed, azóta legalább szabálysértés és bűncselekményeket nem követ el. Továbbra is hallucinál, meg kiabál ha rájön a dili, de mégis kezelhetőbb. Hidd el, akit kórházban látsz azok gyógyszerek nélkül sokkal-sokkal rosszabb állapotban lennének.
2019. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval a tünetek fenn maradnak úgyanúgy gyógyszer szedésnél? Nincs több kérdésem.
2019. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Skizofréniát jelenleg úgy kezelik, hogy közben az ember sokszor nem tud a mellékhatások miatt funkcionálni. Ha például valakinek kreatív munkája van és kap ilyen gyógyszereket, valószínűleg képtelen lesz dolgozni mert az agyának ezt a részét is lenyomja a gyógyszer.
2019. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mentálhigiénés ismerősöm anyukája skizofrén aki ha nem szedi a gyógyszereit teljesen bekattan, másik affektív pszichózisos ismerősöm, az orvosi egyetemet tudta megcsinálni, mert szedte a gyógyszereit.
2019. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!