Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem a saját...

Hogyan kezeljem a saját magammal szembeni túlzottan nagy elvárást?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg az hogy az utóbbi 8 hónapban elkezdtem edzeni,tudatosan enni és lefogytam 20 kilót. Az elején nagy lendülettel kezdtem az egészet, megvolt a nagy motiváció, de észrevettem hogy túl sokat vállaltam magamra és nem tudom már azt csinálni, olyan intenzitással, és olyan formában az edzést mint régebben.

Nem tudok magamnak megengedni olyan napot hogy ne edzenék vagy mozognék vagy akármit is mert tudat alatt bennem van egy félelem hogy "visszahízok" vagy már csak maga az hogy egy nap nem tettem semmit magamért. Persze van mikor megengedem magamnak de akkor az egész napom teljesen rossz mert bántom magam miatta így amit megengedek napot magamnak az átmegy rossz érzéssé hogy mégse csináltam semmit és nem tudom jól érezni magam. Erre mi a megoldás?



2019. máj. 23. 19:09
 1/3 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen korszakom, nekem rengeteget segített a zene vagy esetleg egy jó film megnézése, el kell terelned a gondolataid. Egy vicces vígjáték mindig segít. Vagy a munka is jó megoldás, dolgozz és azzal tereld el a gondolataid. Egy idő után a szervezeted át fog állni. Tudatosítanod kell önmagadban, hogy azzal ártasz magadnak ha folyamatosan nyúzod magad, és hogy ez később az egészségedre mehet.
2019. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is ezekre gondoltam, de csak megerősítetted. :)
2019. máj. 23. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnod relaxálni. Jóga, meditáció stb.
2019. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!