Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire gyakori, hogy egy...

Az mennyire gyakori, hogy egy pszichiáter csak úgy felír gyereknek kb. két mondatra erős nyugtatókat, meg antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Ez még pár éve volt, mikor 16 voltam, lány. Semmi bajom nem volt, meg azóta sincs, de aztán a nyugtatóktól lett...


Felhívták az embert, fogalmam suncs mit mondtak neki... Engembszószerint elcsaltak, azt hazudták vásárolni megyünk... Berángattak, komolyan már el is ájultam az utcán, mikor rájöttem, mi lesz. Mert előtte hetekkel fenyegettek, hogy ez lesz, meg anyám a sajátját akarta erővel beadni, csak gondolom rájöttek, hogy ezzel előbb-utóbb megütik a bokájukat.

Ez volt, hogy azt hazudták az embeteknek, hogy bevisznek a kórházba, mentek egy kört a városban és felrángattak az emverhez.

Ott az volt, hogy megkocogtatta a doki a térdemet, meg ilyen reflexeket nézett, ki kellett nyújtani a kezet, megszirítani stb. Aztán adatt kettő receptet, "a telefonon megbeszéltek szereint" és eljöttünk. Ekkor jött, hogy erőszakkal akartak begyógyszerezni, lefogtak és belém nyomták... Meg kényszerítették, egy idő után kótyagos voltam, 6 kávé sem segített a suliban, hasmenésem volt hánytam... Még a suli orvoshoz is kerültem párszor, utána persze én voltam a rossz, mikor a nő leordította akkor is. Neki elmondhattam volna, de nagyon csúnyán megfenyegettek, hogy a gyógyszerekről egy szót sem... Közben én is elolvastam a neten a tájékoztatóját ezeknek, borzalmas, ugye nem adták oda... Nela ejkor elszedték a telfonomat is...

Utána mikor már ez sem ment, titokban az italomba keverték, flakonba, plusz akkor "engesztelés képpen" mindig reggelit csinált nekem, kakaót, teát stb., és én marha meg megettem, meg megnézték is... Hetekig mérgeztek így az akaratom ellenére...

Közben szerintem újabb receptért voltak az orvosnál, de én akkor sem jártam ott, meg előtte sem...


Semni bajom nem volt, előtte sem, meg utána sem. Leszámítva a szülői terrort.


De egy az, drogfüggőknek, meg ilyeneknek sem egyből ilyeneket írnak és leszedálják... Nálam ulyenről szó sem volt, de apám azt hazudta a dokinak, hogy drogozom... Meg még fogalmam sincs mit, ez volt a rögeszméje...


Máig kísért engem az a félév... Főleg, hogy hasonló bűntett, mikor amikor egyszer egy szórakozóhelyen elkábítottak.


Az osztálytársaimmal nem voltam annyira jóban, hogy elmondjam nekik, sőt még ezzel is fogást találtak volna rajtam...

Évekkel később egyszer kifecsegtem a legjobb barátnőmnek, hogy miért utálom a szüleimet, hát kipletykált mindenkinek...


Csak fura, hogy ilyen egyáltalán történhet. Nem kamu, még mielőtt...


2019. máj. 28. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen ember? A doki? Milyen nő ordította le kinek a fejét? Ne haragudj, de vannak zavaros részek.

Egyébként nem jellemző, hogy bemondásra gyógyszereznek valakit. És nem is hiszem, hogy egy orvos kockáztatná az egzisztenciáját.

De tegyük fel, hogy így volt.

Van róla papír? Magándoki volt vagy sztk-s? Körzetid tudott róla?

Ha ez pár éve volt, akkor már elmúltál 18 éves.

Ha sztk rendelésen voltál, akkor annak nyoma van, kikeresheted az ügyfélkapun keresztül a saját kórtörténetedet.

Ha magán, akkor egyszerűen keresd fel az orvost, hátha emlékszik rád, és kérdezd meg, hogy mi volt ez.

Az iskolaorvost is megkeresheted, és rákérdezhetsz erre. Nála is kell lennie dokumentumoknak.


Már ha igaz, és nem hagytál ki fontos részeket a sztoriból.

2019. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem, minden igaz és semmi bajom nem volt...


Magánorvos, nincs benne az ügyfélkapuban...


Az iakolaorvos ordította le anyámat, máig felhánytorgatja, de a nyugtatókról nem tudott.

2019. máj. 28. 15:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Te tényleg drogozol
2019. máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszereket szedettek be veled?
2019. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A franc se drogozik... Sosem életem ilyennel.


Ezt a vénytörténeti naplóból szedtem, a kiváltásnál jelzi, hiába magánnál voltam megvan:


SERTRALIN-ZENTIVA 50 MG FILMTABLETTA 164 492 45389 Dr. Buda Botond 210217960

CLONAZEPAM TARCHOMIN 0,5 MG TABLETTA


Meg még 2-szer ez az adag, de mondom nekem ennyi kapcsolatom volt az orvossal... Többször nem jártam nála, akkor sem magamzól.

2019. máj. 28. 19:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez egy antidepresszánms meg egy nyugtató, elég könnyen felírják őket. De miért szedették be veled a szüleid erőszakkal?? Mi ennek az előzménye?
2019. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Lerontottam" a suliban, meg apám, a "doktpr" megállapította, hogy "bolond" vagyok. Meg ilyeneket fogott rám, hogy drogozom... Ja meg attól vagyok mindig náthás, meg influenzás...


Kitalálták, hogy ezt kellene szednem és megoldották.


De nem drogoztam, meg nem álltam gyámság alatt, meg kényszergyógykezelést sem rendeltek el... Nonszensz az egész

2019. máj. 29. 18:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon fura, de akkor már túl vagy rajta és nem szedetik veled, ugye?
2019. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Dehogy, nem. Túl nem vagyok rajta, mert nem szabadultam meg anyáméktól és sok egyéb szarságaik vannak. Kb. egy éve is bepróbálkoztak vele (hozta a kis italát, amúgy nem szokott, kicsit sem átlátszó, meg mondta neki apám, hpgy "be kell neki adni, ha nem akarja is), de közöltem, hogy elmúltam 18,mennek a sittre. Úgy tűnik hatott, mert nem próbálkoztak ilyenekkel azóta.


Viszont egy életen át kísért és máig nem tudtam feldolgozni ezt, meg a többit sem, gyakorlatilag tönkretette az életemt, ez a hűzásuk, meg a többi. Nem gondolok rá minden nap, de egy életreszóló trauma, vagy nem is tudom minek hívjam, ha fel lehet egyáltalán dolgozni.

2019. máj. 29. 22:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Fú, hát sajnálom nagyon. Ha esetleg úgy gondolod, hogy van kedved beszélgetni, írj nyugodtan.
2019. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!