Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bordenlineosok, írnátok...

Bordenlineosok, írnátok részletes tüneteket?

Figyelt kérdés
Egy ideje olvasgatok és foglalkoztat ez a dolog,mert a dokim se tudja. Személyiségzavart,meg ocdt ír mindig,de vannak napok,pillanatok amikor mintha gyenge borderline lennék. Félek,mert tudom,hogy ez az egyik legrosszabb. Az igaz,hogy 40 kőrül enyhül? Érdekelne minden kis apróbb tünet is. Csak tapasztaltak írjanak. Okoskodók kíméljenek. Köszönöm.
2019. máj. 29. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Korral enyhül. Ahogy az ember egyre tapasztaltabbá válik, milyen ebben az állapotban élni, úgy egyre inkább képes kezelni azt, megtanulja, hogyan éljen vele. A BPD nehezen körülírható, egyénenként eltérő, mivel több dologból tevődik össze. Például egy személynek lehetnek gyakori és intenzív hangulatingadozásai (bipoláris-aspektus), míg egy másikban ez egyáltalán nem vagy csak mérsékelten jellemző.

Ami engem illet, nekem általában sivár, "érzelemmentes", kívülről szemlélve nyugodt hangulatom van. És ha valami akármilyen apró negatív dolog történik (például köszönök valakinek, és az vagy szándékosan vagy tudatán kívül ignorál) az eszméletlenül le tud lombozni. Pillanatok alatt depresszióba esek és sírni tudnék. Boldogságot érezni is csak akkor szoktam, ha valaki megnevettet. Az énképemre térve, kórosan alacsony önbizalmam van és attól függetlenül akárki akármit mond rondának, unalmasnak és nagyon rossz társaságnak tartom magam. Nem tudok kiállni magamért, képtelen vagyok hangosan beszélni, képtelen vagyok magamtól emberi kapcsolatokat kialakítani, egyszerű beszélgetések kezdeményezésére. Mindezek miatt pedig néha a semmiből felborul az üres énem, elönt a frusztráció, és szét akarok törni valamit, ha nem saját magamat...

Úgyhogy ja, kínzó állapot a borderline.


Ez nagyon jól jellemzi:

"It's a mirage illness. You feel like someone without fingerprints. You have no identity. You move between things constantly, people and passions. Onlookers can be tricked into seeing you as boldly transformative. In reality, you are someone without a sense of self. Sometimes I feel like a snake shedding infinite skin."

2019. jún. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vannak sokkal roszabb személyiségzavarok is.A bordenline a közepesen rosszak közé tartozik.
2020. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!