Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizációval kapcsolatos...

DirtyDiana95 kérdése:

Derealizációval kapcsolatos infókat szeretnék megtudni. Adnátok nekem részletes válaszokat? Bővebben lent. Köszönöm.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval derealizációról szeretnék tudni mindent. Azaz: tünetek, hogyan éltétek/élitek meg, milyen érzések, gondolatok vannak bennetek a betegségről, az ilyen állapotban eltöltött mindennapokról?

Az én sztorim röviden annyi, hogy 2014.01.07-én kezdődött, még nem voltam 19 éves. Egy katasztrofális butaság kiváltott nálam egy pánikrohamot, ami kb. 50 percig tarthatott. Ezután 4 nappal elmentem kotmetikushoz. Jött hozzá a postás és kérte, hogy várjak egy picit. Feküdtem az ágyon nyugodtan és egyszercsak egy hihetetlenül pokoli érzés kapott el; nem tudtam, hogy hol vagyok, mintha még sosem jártam volna abban a helyiségben. Visszajött a nő próbált velem beszélgetni, de mintha egy hang se akart volna kijönni a torkomon. Hazamentem, nem ismertem rá a saját szobámra. Pár hét múlva egy este a szó szoros értelmében nem ismertem rá semmire sem a környezetemben, gyorsan megpróbáltam elaludni, de másfél óra múlva pánikrohamra ébredtem. Ez a kettő konkrét rohamom volt az 1,5 év alatt, de a derealizáció kb 5 hónapig minden pillanatomat kegyetlenül átitatta, utána kezdett eloszlani ez a "felhő", amikor megtanultam nem táplálni, ami annyit jelent, hogy nem gondoltam rá, így megszünt, de csak percekre órákra, aztán megint eszembe jutott és jött a mókuskerék... Most, kb március vége óta "tiszta a fejem" kb. havonta van 2-3 szar napom (pl. most is), amikor kényszeresen rámtör egy olyan gondolat, hogy "De rég voltam már "szarul", már tuti nincs ennek az állapotnak hatalma felettem." És akkor bummm... elölről kezdődik.

Az én sztorim röviden ennyi az állapotomról. Nyugodtan kérdezzetek még infót, ha valami érdekel vagy zavarosan írtam! :)

20/L



2015. jún. 11. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Legfontosabbat kifelejtettem: SOHA ÉLETEMBEN SEMMIFÉLE GYÓGYSZERT NEM VETTEM BE (erre a petegségre)!!! És soha nem is szeretnék!
2015. jún. 11. 20:10
 2/4 A kérdező kommentje:
betegség*
2015. jún. 11. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem évekig volt folyamatosan. Mostanra szinte elmúlt, de nem tudom, mitől. Lehetséges okok: gyógyszer, pszichoterápia... az utóbbi valószínűbb, mivel akkoriban is szedtem gyógyszereket.
2015. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Googliban elég részletesen találsz róla irodalmat.. Bár gondolom a nevét is onnan szedted..különben hogy ismerted fel ezeket a tüneteket, pontos nevük szerint? Meg az 50 perces pánikroham is érdekes. Szal nem áll bennem össze a kép. Biztos, hogy jól diagnosztizáltad magadat?
2015. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!