Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy nem tudok...

Normális hogy nem tudok örülni semminek?

Figyelt kérdés

2019. máj. 29. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Minimum annak örülj hogy élsz. Az, hogy hogyan, az meg csak rajtad múlik. Persze nyafogni a legkönnyebb.
2019. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan ez van. Ez a múltnak és a múlt béli stressznek köszönhető és a rengeteg negatív élménynek.

Ilyenkor szokott képbe jönni az alkohol és a kábítószer, aki meg erős tud maradni, az valahogy le tudja győzni gyógyszerrel vagy gyógyszer nélkül erős akaraterővel.

2019. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudtok rá valami "önterápiát"?
2019. máj. 29. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Az örömképtelenséget anhedóniának hívja a pszichiáter. Több oka is lehet. Előfordulhat major depresszióban, szkizofréniában, poszttraumás stressz szindrómában, parkinonkórban stb... DE! önmagában az örömképtelenség tünetként nehezen értékelhető. Normálisnak nem nevezhető, de lehet csak átmeneti, "az élet nehézségei"-nek köszönhető. Ha hosszú ideig nem múlik a tünet érdemes pszichiáterhez fordulni
2019. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igyál orbáncfű-citromfű-teát.
2019. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbálok neked pár gondolattal segíteni, lehet némelyik erősnek hat, de néha jusson eszedbe nekem segít:


Zárj ki minden gondolatot a fejedben, lassíts le és nézz körül nagyon alaposan. Nézd meg a kezeid, lábaid, figyelj arra, ahogy lélegzel. Ez az jelenti élsz és épségben vagy. Tudod hány ember akarná CSAK ezt a világon? Hány ember imádkozik a 4 fal között, hogy forduljanak jobbra a dolgok? A szívem megszakad értük, ha belegondolok. És egyben felpofoznám magam, hogy rinyálok, elégedetlenkedek.

Ép az elméd is, feltehetőleg nem vagy buta ember. Bármit elérhetsz, amit igazán akarsz.

Sok embernek nincs fedél a feje felett, nincs senkije, éhezik(!), nincs hova mennie, nekem meg épp hogy nincs kinyalva aranyporral a se..em, mert van egy szép házam és szerető családom, párom. Ezzel már a szerencsések között vagyok!

Nézz vissza miket értél el: csak a jóra gondolj vissza! Biztos értél már el célokat, ezekre legyél is büszke.


Ilyenekre kell ilyenkor gondolni. Az életet szerintem nem szabad elpazarolni negatív gondolatokkal, sajnálkozással, mert aztán öregen azon kapod magad hogy basszus nem is éltem. Rossz dolgok történnek, nekem is voltak nagyon durva időszakaim - kinek nem ugye - de engem az tanított meg máshogy nézni a dolgokat. Ha bent maradok a sz.rban, arról csak én tehetek. Pedig mekkora mákom van.. Szóval fogadd el magad, tényleg nézz körbe, járj a természetben is nyitott szemmel, mert néha észre se veszi az ember hogy az is mennyire rohadt szép már :D Lehet sokan most nem értenek velem egyet, de ezt a fajta negatív felfogást/elégedetlenséget is köszönhetjük a közösségi médiának👏, ahonnan csak a jómód,meg a mű-életek ömlenek az arcunkba,az ember egyre csak elégedetlenebb lesz.. Na mindegy ez más tészta .(: Nem tudom ezek segítenek-e csak remélni tudom, hidd el ez el fog múlni! Lehet ez egy ilyen időszak, teljesen normális.

2019. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen füves teák és hasonló dolgok nem érnek semmit se amúgy. Keress egy pszhiológust
2019. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!