Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkileg terrorizálva voltam...

Lelkileg terrorizálva voltam évekig . Megkeseredtem, boldogtalan vagyok, sohasem mosolygok, semminek sem tudok örülni. Lassan megőrülök. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 4. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress legalább egyvalamit, amiben valami örömödet tudod lelni, ami lehet akármi az evéstől kezdve a sétáláson meg a nyelvtanuláson keresztül akár a rajzolásig, madarak etetéséig, egy borozásig egy jó barátoddal vagy egy új ruháig. Gondolj minél többet erre az érzésre a napjaid során, és igyekezz minél kevesebbet gondolni a legnegatívabb dolgokra, amelyek lefoglalnak. Amikor eszedbe jutnak a rossz dolgok, egyszerűen gondolj valami másra, lehetőleg arra a dologra, amiben lelted némi örömödet.


Ha rád törnek a negatív érzések, gondolj a pozitív élményekre - ha más nem, valami szórakoztató tévéműsorra, poénra, kis állatra, akármi -, kitárva emeld a két kezed a magasba, és lélegezz mélyeket egy-két percig. Csináld ezt meg naponta legalább ötször.


Lehet, hihetetlenül hangzik, de az agyat gyakorlással át lehet szoktatni a pozitív gondolkodásra és a boldogságra is.

2015. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Első válaszoló ragyogóan leírta, nálam is hasonló dolgok segítenek. Ha túl sokat gondolkozok, a múlton rágódok, visszazuhanok mindig. Azt mondták nekem, hogy kössem bele egy képzeletbeli batyuba a sok keserűséget, elmúlt gondokat és dobjam ki, tegyem le valahol. Még nem sikerült teljesen ennek eleget tennem, de haladok. Tűzz ki magad elé célokat és csak a jövőbe próbálj nézni.
2015. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!