Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék szabad?

Hogyan lehetnék szabad?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban nem érzem magam szabadnak. Elvesztettem az édesapámat, majd később egy barátom annyit vigasztalt, hogy végül elege lett belőlem, habár ezt nem mondta ki így soha, mégis felhúzott egy érzelmi falat köztünk, hogy ne tudjak neki újra panaszkodni.


Ezelőtt sajnos túl erős mintává alakult nálam, hogy csak vele beszélgetve, csak az ő figyelme után tudok jobban lenni egy kis időre. Folyamatosa szükségem volt rá. Így egyébként tökéletesen érthető hogy terhes voltam neki, és valójában jót tett az eltávolodás, de azóta is nagyon fáj, nagyon hiányzik, és sokszor szorongok ha nem beszélünk egy hosszabb ideig. Emiatt a munkámban megromlott a tempóm, folyton lemaradásban vagyok, és a hobbijaimat se tudom úgy építeni, mert rengeteg időm megy rá a lelkiállapotom felhozására. Járok pszichológushoz, rengeteget olvasok, tanulok a témában. Mégis még mindig elő-elő jön a dolog, hónapok után, bár már kevesebbet mint régen. Szeretnék szabad lenni, elengedni az ő szorítását, és ezzel visszatérni a saját tempómhoz, amivel a határidőktől is megszabadulhatnék. De nem tudom mit tehetnék még, van bennem egy csomó csalódottság, és némi harag is, meg egy óriási igény a figyelmére, amit nem tudok feloldani.


2019. máj. 30. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el. Csak akkor gyógyulhatsz meg, ha tényleg akarod is. Ne filózz túl mindent. Vezess egy naplót, amiben csak azt írod le, hogy aznap mi okozott neked örömet, de a legapróbb dolgot is jegyezd fel! Járjál sétálni a természetbe, legalább egy héten egyszer. De tudok egy eszméletlen jó megoldást, kezdj el kocogni, az megváltoztatja majd az egész hozzáállásodat. Olvasd el a futás-kocogás előnyeit, ha nem hiszel nekem. 😉 Jobb, mint egy beszélgetés, vagy egy tábla csoki/vödör fagyi (kinek mi)
2019. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!