Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontinnak milyen hatása van,...

Benett_Szokai kérdése:

Frontinnak milyen hatása van, mi a szerepe?

Figyelt kérdés

A háziorvosom felírt nekem 0,25 frontint, amit inkább este próbálok bevenni, mert hallottam, hogy akkor jobban lehet aludni.

Nos én ezt orron át veszem be, csak előtte porrá töröm.


De a hatása nálam nem az, hogy fáradt leszek, hanem épp az ellenkezője. Teljesen felpörget. Ez mitől van? Jelezzem az orvosomnak?



2019. máj. 30. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Aztán mért nézed kokainnak azt a szegény Frontint?
2019. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0,25 az semmi, nem hinném, hogy a frontintól pörögsz föl, inkább az izgalomtól.
2019. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a válaszod, nem annak nézem, csak én egyáltalán nem tudok lenyelni gyógyszert.

2. Köszönöm a válaszod, milyen igzgalomtól pörgök fel? Mert az nem izgat, hogy felszívom a gyógyszert..

2019. máj. 30. 22:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Orron át? Aztán miért? 0,25 szinte semmi...
2019. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyelved alá tennéd? Orron át ez hülyeség!
2019. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha te ilyen súlyos eset vagy, hogy képtelen vagy lenyelni egy nagyon pici tablettát, akkor nem a gyakorikérdéseken kell a megoldást keresned, hanem a pszichiátrián és a klinikai szakpszichológusnál. Egy tablettát nyilvánvalóan nem belélegezni kell, nem a tüdődbe kell juttatni - ki tudja, milyen hatást vált ott ki, de az biztos, hogy nem egészségeset, hanem az emésztőrendszeredbe, ahonnan fel tud szívódni. Úgyhogy pszichiátriára, de gyorsan!
2019. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
A Frontin hatóanyaga az alprazolám, egy benzodiazepin származék. A GABA receptorokhoz kötődve hat, idegi gátlást hoz létre konyhanyelven. Csökkenti az elalváshoz szükséges időt, nem riadsz fel éjszaka, szorongásoldó stb. De az tény, hogy arra találták ki, hogy az emésztőtraktusból szívódjon fel, nem pedig az orron keresztül. Hogy ez orron keresztül felszippantva miben más...? Elvileg ugyan annak kellene történnie. De ki tudja milyen segédanyag van még a tablettában, aminek nem örül az orrod és ezt a furcsa hatást váltja ki. Vagy csak mellékhatás, paradox módon okozhat gyors szívverést, hiperaktivitást. Én azt mondom hogy valahogy csak meg kéne próbálnod lenyelni ezt a picike tablettát, mert így tönkremegy az orrnyálkahártya.
2019. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez vicces. Jót nevettem. XD Régen én is szívtam fel az orromon nyugtatót. De nem aludni akartam, hanem erezni azt a jó érzést.
2019. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Amúgy a frontin nagyon jól oldodik. Kb néhány másodperc alatt a szájban összegyűjtőtt nyálban vagy egy korty vizben feloldódik. De hogy lásd ezt megteheted egy pohárba fél deci vizbe.
2019. máj. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!