Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális betegség,...

Ez valami mentális betegség, vagy simán csak személyiség probléma?

Figyelt kérdés

Világ életemben inkább negatív természet voltam, iszonyat élénk fantáziával, ami a gyerekem születése után a sokszorosára nőtt. Pl ülök itthon, gyerek az iskolában. Egyszer csak meghallom, hogy valahol a közelben szirénázik egy mentő. Abban a pillanatban 100%ig biztos vagyok benne, hogy a gyerekemmel történt valami, érte megy a mentő, mindjárt hívnák a suliból. Vagy amikor még nem tudott úszni, sétáltam a víz mellett, egyedül és láttam, ahogy bele esik, én meg ugrok utána, hogy kimentsem. De saját magammal kapcsolatban is simán egy pillanat alatt a legrosszabb helyzetet tudom elővarázsolni a fejemben. Pl pár nappal ezelőtt egyszerűen meghalt a telefonom. Hajnalban járok újságot kihordani, a felvevohelyen voltam amikor megtörtént. Abban a pillanatban láttam ahogy élesek az úton a bicajjal, nem tudok felállni, nem tudok segítséget hívni...Egy pillanattal később viszont már az volt a fejemben, hogy még fognak támadni.

Valakinek ötlete, hogy mi lehet ez és hogy lehetne tőle megszabadulni?


2019. máj. 31. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Dejó, hogy néhány évtized után felmerült benned (és/vagy a környezetednek) hogy ez esetleg nem okés!


Bár szerinted okés, hiszen úgy kezdted, hogy ez tök normális, hiszen te csak ilyen vagy, meg ilyen voltál, meg csak ez ilyen természet...


de akárki akármit is mond, ez azért így nem fsza... te is talán valahol beláthatod....


és hmm.... felnőtt nő, aki még gyereket is nevel és stb... vajon egy ilyen kérdés megválaszolására vajh ki hogy segíthet, hová lehet fordulni? áh, a gyakorikérdésekre! nem ám pszichológushoz menni....

2019. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
talán paranoia, pszichológus kellene
2019. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1!


Miután eleinte teljesen normálisnak tűnt, hiszen kb minden anya aggódik, nem merült fel bennem, hogy gond lenne. Azért köszi, bukóka.


2!


Köszi

2019. jún. 1. 07:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Kényszeres jellegűek ezek a gondolatok? újra és újra 1előjönnek annak ellenére, hogy enm akarsz velük foglkalkozni, és zavarnak?
2019. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy kell elképzelni, utolsó, hogy alapból nem gondolkodom ilyesmin, de ha meglatok valamit, vagy meghallom a mentőt, azonnal a legrosszabb eset jut eszembe. Egy pillanat alatt eljutok a biztos tudatig, hogy valami hatalmas baj van, vagy baj fog történni. Legtöbbször a gyerekemmel kapcsolatos, magammal elég ritkán. Egyáltalán nem akarok ilyenekre gondolni, utólag egyertelmu is, hohy baromság, de abban a pillanatban valóságos. Most egy ideje azzal próbálkozom, hohy "megoldast" keresek a velt vészhelyzetre. Pl a mentő tuti a gyerekemért megy, mindjárt hívnak a suliból - oke, ez azt jelenti, nincs semmi gond, segitenek neki, minden rendben lesz. Régebben ritkabban jött elő, most nagyon gyakori. Egyre jobban zavar.
2019. jún. 1. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:
a téveszmék skizofréniára utalnak..
2019. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oh. Skizofrénia????
2019. jún. 2. 07:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, ne aggódj, ez biztos nem skizofrénia.

Nem tudom pontosan körülírni mi lehet.

Pánikbetegség talán? De lehet, hogy csak simán ennyire félted a gyereked. Történt valami trauma korábban, ami ezt kiválthatta?

2019. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem történt vele soha semmi. Úgy értem nem volt semmi balesete, vagy súlyos betegsége.

Engem pánikbetegseggel kezeltek nagyon regen. Ma már csak és kizárólag egy bizonyos helyzetben jön elő és annak semmi köze a gyerekhez, vagy valódi veszélyhez és azt a helyzetet akkor elég jól tudom kezelni.

2019. jún. 4. 06:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy analitikus pszichoterápiával valószínűleg rá lehetne jönni a dolog nyitjára.
2019. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!