Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy mentális...

Lifeless kérdése:

Lehetséges, hogy mentális problémáim vannak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egyszeres évvesztes végzős, májusban érettségizek. Tavaly évet kellett ismételnem, mert nem sikerült a pótvizsga, azóta eléggé megundorodtam magamtól, az iskolától és mindentől és mindenkitől, magamtól is. Értéktelennek érzem magam, nincs erőm (lelkileg) semmihez. És nincs is kedvem semmihez.

Múlt héten volt a szalagavató, azután meg afterpaty. Jó volt, táncoltam, buliztam, de utána folytatódott az egyhangúság. Régebben (az általánosban és a középiskolában, a régi osztályomban, ahonnan lebuktam) sokat bántottak, piszkáltak, azt hiszem nem tudtam túltenni magam rajta. Apám skizofrén, ez csak rontott a helyzeten. Mamár pedig rám jön a szorongás, ha emberek közé kell mennem, és hogy mi lesz érettségi után. A szüleimmel még nem beszéltem ezekről a dolgokról, meg még senkivel sem. Csak itt, ide merem leírni ezeket a dolgokat.

Mi a véleményetek?



2018. dec. 1. 21:15
 1/3 anonim válasza:
Szerintem keress fel egy pszichológust, vagy valakit akivel átrágjátok ezt az egészet, és tud segíteni. Lehet, hogy a bántalmazás nyomott hagyott benned, és ez is közre játszik..
2018. dec. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem magamban, hogy így van. Meg igazából amikor még kicsi voltam, 5-6-7 éves, akkor még nem voltam visszahúzódó, csöndes, halkszavú, mint ma, sőt, elég sok hülyeséget csináltam akkoriban, és azok miatt is csak szégyellem magam. Hova kell bejelentkezni egy pszichológushoz? Ad időpontot, hogy mikor tud fogadni? És körülbelül mennyibe kerül egy pszichológus?
2018. dec. 4. 01:25
 3/3 anonim válasza:
Egy ötletem van.. Látogass el a legközelebbi kórház pszichiátriai osztályára, kérj időpontot a pszichiáterhez. Az megvizsgál, és ha minden "jól" megy, továbbít egy pszichológushoz. Ha ez nem jön be, nem tudok segíteni :(
2018. dec. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!