Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a már egy ideje fennálló,...

Ha a már egy ideje fennálló, pánikbetegségre erősen hasonlító elviselhetetlen tüneteimmel kihívom az ügyeletes orvost, akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés
Ha elmondom neki a tüneteimet a telefonba, abból meg lehet-e azt állapítani, hogy szervi eredetű vagy idegi eredetű az egész iszonyú állapot? És ha úgy dönt, hogy kijön, akkor hogyan fog megvizsgálni és mit fog beadni?
2019. jún. 1. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer volt olyan erös pánik félemem, hogy kihívtuk a mentöket.


Akkor már hetek óta erös mellkasi fájdalmam volt, csináltak egyszer orvosi rendelöben EKG-t de negatív lett, viszont az orvos nem mondta el mitöl lehet az erös mellkasi fájdamam.

Ès egyik éjszaka jöttek a fájdalmak és én egyre idegesebb lettem, és hipperventilláltam, iszonyat félelem volt rajtam. Kihívtuk a mentöket akik vérnyomást néztek és szív frekvenciát, és minden jó volt, de a kérésemre bevittek a korházba, ott csináltak EKG-t és az is jó volt. Másnap elmentem a körzeti orvoshoz és szerecsére egy másik doki volt, aki cardiologus is, és elmagyarázta miért is van ilyen erös mellkasi fájdalmam(idegbecsipödésem volt a mellkasi gerincnél)... Ez aztán elég jól megnyugtatott, és tudtam az érzéseimet kezelni.



Nálad is az volna a legjobb, ha az amitöl a pánikod van azt kezeled, rájössz miért is nem baj az amit érzel...

2019. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1

Én is hiperventilláltam. Ba**ki, annál nincs semmi olyan ami roszabb lehetne. Nálam is kihívtuk a mentőket, mert ordítottam a fájdalomtól, mint egy fába szorult féreg. Mintha egy elefánt ült volna a melkasomra, azt hittem ott nyomban meghalok. A gáz, hogy mire megjöttek a mentők jobban lettem, mire elmentek megint rosszul lettem, visszajöttek és bevittek megfigyelésre. Együttérzek azokkal, akik átmennek ilynenen, mert mások el se tudják képzelni,hogy mennyire szörnyű érzés, és nem hiszti, mint ahogy azt sokan elképzelik.

2019. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Telefonbeszélgetés alapján egy orvos sem tudja megállapítani, hogy mi váltja ki a betegséget. De mielőtt hozzájuk fordulnál, érdemes lenne elgondolkodni a kiváltó okokról. Valamilyen félelem? Az ellen kár orvosságot szedni, mert az alapproblémát nem oldja meg.

Ha pedig szervi eredetű a betegség, hétköznap is szép lassan el lehet végeztetni a vizsgálatokat.

Nem tudom, mik lehetnek az elviselhetetlen tünetek, de szerintem önuralommal leküzdhetőek.

2019. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezeket élem át dióhéjban: fulladás, nehézlégzés, szívdobogás, izzadás, remegés, zsibbadás, izomfeszülés, gombóc a torokban, sípolás a fülben, szédülés, halálfélelem. Iszonyat rossz. Szinte minden nap rám jön egy-egy ilyen erős roham, és két roham között is szinte folyamatosan fennállnak ezek a tünetek (vagy mind vagy egyik-másik tünet), csak nem akkora intenzitással, mint a rohamok ideje alatt! De nagyon zavaró így is. Ezenkívül én egy alapvetően szorongó ember vagyok, akit hosszú évekig terrorizált a legkegyetlenebb módokon egy alávaló egyén. Nemrég végre megszabadultam tőle, miután elkapta egy halálos kór. De az én szorongásom semmit sem csökkent azóta sem. És most már ezek az elviselhetetlen tünetek/rohamok is előjöttek nálam! Próbálom uralni, elterelni a figyelmem, de olyan mintha erősebb lenne nálam. Annyira rossz.
2019. jún. 1. 16:00
 5/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Nagyon igazad van!
2019. jún. 1. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenki azt hiszi, hogy ezek pszichés eredetű problémák, és az idegeskedés, pánikolás váltja ki a tüneteket. Holott pont fordítva van: az emberek azért pánikolnak, mert előjönnek ezek tünetek. És akkor elkezdenek agyalni, rágódni, hogy igen, sok rossz történt velem, sokat idegeskedtem stb., és bebeszélik maguknak, hogy betegek.

Tudom, mert én is átéltem ezeket. Orvosnál is voltam. Időveszteség. Persze, semmit sem találtak.

Gondolkodtam, hogy írjak-e egyáltalán, mert segíteni nem tudok, akkor sem, ha tudom, mi okozza a tüneteket. Viszont abban biztos vagyok, hogy nem okoz sem fulladást, sem szívrohamot. Nem okoz halált.

Viszont esélyes, hogy a tünetek alapján valamilyen mentális betegséget diagnosztizáljanak, mint például a skizofrénia, bipoláris akármi meg egyéb csodadolgok.De ez nem mentális betegség. A vége pedig általában sok orvosság, melyek nem igazán segítenek, sőt.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom annak alapján, amit írnak az emberek.

2019. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy pszichés eredetű?

Voltál már kivizsgáláson?

Ha nem, akkor menj el és zárj ki minden lehetséges testi okot.

Eközben pedig keress föolegy pszichiátert, a pánikbetegséget elég jól lehet ma már kezelni.

2019. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!