Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem megy valaki pszichol...

Miért nem megy valaki pszichológushoz, ha látja, hogy segítségre van szüksége?

Figyelt kérdés

Sokan beszélnek arról, hogy bajuk van. (nem csak fórumon, hanem való életben.) Megkérdezem, hogy gondolt-e már hivatásosoktól segítségkérésre, elbeszélgetős pszichoterápiára? A válasz 20-ból 19szer, hogy igen, gondolt rá. Mégsem mennek el.


Miért nem? Magarországon egyre több a szorongó, feszült ember. Ezt nagyban erősíti a "politika" és az életminőség. Mégsem használják ki az emberek a segítséget, amit kaphatnak, pedig belül ők is gondolnak arra, hogy segíthet.



2019. jún. 9. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert fél egy vadidegen előtt és cikinek meg marhaságnak tartja. Pedig ebben egyetértek veled sokan keverik a pszichológust meg a pszichiátert hogy őket be fogják gyógyszerezni meg hogy csak a nem éppen normálisak járnak orvoshoz. Hozzáteszem a pszichiáternek sem ez a funkciója sem a célja, ez csak egy ilyen berögződés. A masik opció meg az hogy nem mert foglalkozni a problémájával mert ugy érzik azzal a kis problémával minek másnak nagyobb van es ő se megy. Csak az nem jut eszükbe hogyha időben mar a kis problema megfelelően van kezelve akkor nem lesz belőle nagy amit lehet évek alatt kell majd.
2019. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én végül felkerestem a pszichiátert, de sokáig rágódtam rajta. Attól féltem, hogy nem fog komolyan venni, azt mondja ő is, hogy csak hisztizek, meg figyelemfelkeltés céljából rendezek jelenetet. (Borderline lett a diagnózis, szóval...)
2019. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert 1 alkalom 10 ezer forintba kerül. És egy tetápia hónapokig, évekig eltarthat. Nem tud mi alapján pszichológust választani, Honnan tudja Kovács Béla, vagy Tót Irén a jó? A tb pszichológus olyan időpontokbsn rendel ami nem illeszthető be a mapi 8 órás munkarendbe. Vagy esetemben 4 alkalommal kértem segítséget. Ebből 3 kifejezetten rossz élmény volt. Még ártott is, nem segített. Egynek meg csak semmi értelme nem volt jóxsok időm elment vele feleslegesen. Ezért.
2019. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket és azt, hogy vállaltátok, leírjátok.


- félelem a megnyílástól

- félelem, hogy betegnek fognak hinni

- félelem a megítélés következményeitől

- társadalmi megfelelési kényszer


- félelem a lesajnálástól


- drága (korgó gyomor erősebb, mint a beteg lélek)


Jól értettem eddig?

2019. jún. 9. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Én általában a "próbáltam, de nem segített" típusú válasszal találkozom.

Ennek is sok minden áll a hátterében... azért azt is célszerű tisztázni, hogy nem mindenki alkalmas terápiára, vagy ha igen, akkor sem képes túl mélyre ásni, akkor pedig nem igazán hatékony... Egyébként is olyan a világunk, hogy GYORS eredményt várunk. A terápia nem ilyen... Ahhoz egyrészt nagyon is kell a kliens bevonódása, másrészt egy igazán hatékony terápia évekig tart... hogy drága... hát ha valami tényleg fontos és használ, akkor nem sajnálom rá a pénzt. Én nem sajnáltam... Pl. én ugye dohányzom, és a terápia nem került többe havi szinten, mint a cigi... előbbi hasznos, utóbbi... hát nem annyira. Szóval érdemes végiggondolni, hogy megéri-e a befektetett pénzt és energiát...

Plusz a terápiára nem úgy kell tekinteni, hogy majd valaki megment... hanem pl. mint egy edzést. A munka nagy részét te végzed, és a terapeuta mint egy edző segít, támogat... azért ez is elég fontos.

2019. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
"Korgó gyomor fontosabb mint a beteg lélek" azt gyanítom te nem magadat tartod el. 143 a fitezésem. Ebből 100 az albérlet. Számod ki mennyi marad. Ha csak hetente megyek pszichológushoz az 40 ezer. Mindjárt elszégyellem magam, hogy olyan falánk vagyok, hogy 3000 forintnál többre van szükségem a havi étkezéshez. Sőt néha hajat mosni is szeretnék meg valamivel fürdeni és kimosni a ruháimat. De igazad van pszichológushoz kéne mennem büdösen és éhesen, úgy hogy még garancia sincs rá, hogy segíteni tud. Szerintem nem kéne leszólni másokat. Ja és 3 diplomám van. Szóval még azt sem vághatod a fejemhez, hogy így jár aki nem tanul.
2019. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

# 6: Én úgy kezdtem el a terápiám, hogy még annyi jövedelmem sem volt, mint neked és ebből még egy gyereket is el kellett tartanom... Baráti kölcsönből vágtam bele.

Pár hónap után már volt rendes jövedelmem, mert elkezdtem annyira hinni magamban, hogy ne érjem be éhbérrel. Sőt, a főállásom mellett lett egy kényelmes mellékállásom is, ahova hívtak, nem is kerestem. És ez a plusz jövedelem fedezte a terápiám éveken keresztül... Szóval azért nem lehetetlen...

2019. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen csak valószínű te nem olyan munkát végeztél ami a hobbid is egyben és szereted. És valószínű nem volt torachotómiád sem Ptsd-d ami után nem tudsz plusz munkát vállalni mert örülsz ha végig csinálod a napi 8-10 órát fájdalmakkal. Másrészt ha nem szeretném ennyire a munkám akkor képtelen lennék bemenni olyan állapotban vagyok. Szóval nyugodtan kereshetek egy jólfizető állast ahonnan rövid úton kirúgnak majd mert még depressziós is leszek, hogy elveszítettem az egyetlen dolgot ami még fontos volt. Következő hónapban már nem tudom fizetni a lakást és mehetek az utcára. Tényleg megérne pár hét terápiát. 😝😝 Ami bizonytalan segít e egyáltalán. De ítélkezz nyugodtan más felett, nagyon ügyes vagy hogy neked sikerült. Nem tudok kitől kölcsön kérni sem és megmondom őszinten ha lenne némi penzem sem biztos, hogy vadidegenekre szórnám el hogy a legbizalmasabb dolgaimban vájkáljanak. 3 ingyenes lehetőseget igenybe vettem. 2 katasztrófa volt még vissza is élt azzal amit hallott. Kárt okozott segítség helyett. 1 meg csak az időm rabolta. Elég értelmetlen lett volna ezért a nagy semmiért még pénzt is adni. Ugyanis ezek az emberek pénzért is rendeltek ugyan ilyen hatekonyan. 😝
2019. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6 tökéletesen félre értetted, amit írtam.

Pontosan azt írtam, hogy nem mindenki tudja megfizetni, mert fontosabb életben maradni, mint épelméjűnek.

Nem tudom, hogy sikerült ezt így félre érteni.

2019. jún. 13. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!