Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék kezdeni az egyre...

Mit tudnék kezdeni az egyre durvább pókfobiámmal?

Figyelt kérdés

Engem valahogy mindig megtaláltak a pókok. Nyáron minimum hetente volt hogy arra keltem hogy mászott rajtam egy, pedig nincs vele telük a ház. Ugyanez van a bogarakkal is.

A kaszáspókokkal elvagyok ha picik, egyszer kivittem egyet a kezemben, arra még ma is büszke vagyok.

A többi viszont, katasztrófa.. ha meglátok egyet ledermedek, majd elszaladok, bezárom a szoba ajtaját. Felmegy a vérnyomásom, és a sírás kerülget, könnyezik a szemem, izzadok. Szó szerint pánikolok. Ma is találtam egyet a fürdőben, és istenbizony nagyon ronda volt. Nem mertem bemenni megint. Legtöbbször alig merem lefújni.

Ha tudom, hogy van egy pók a szobában akkor biztos nem alszom .

A legnagyobb bajom az, hogy kiszámíthatatlanok.

A másik, hogy alvás közben is zavarnak, és az a halálom. Nem bírom ki mégcsak a gondolatát sem annak, hogy rajtam bármi másszon, miközben alszok. Ez miatt anyukámmal alszom, füldugóval a fülemben, hogy abba se tudjon belemenni semmi. Egyszerűen rettegek tőlük.

Ugyanakkor nem szeretem megölni őket, mert élőlények.


Mit tehetnék?



2019. jún. 11. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan olyan félelem, szorongás, amit úgy győzhetsz le, ha szembenézel vele. Szóval irány a pókkiállítás meg a természet!

Keresztes pókot könnyen találni. éjszaka lámpák körül, nappal a sötét helyeken, fenyőknél.

kezdj el rovargyűjteményt csinálni (olyan kitűzőset), ismerd meg őket!


Amúgy ami rajtad mászik, az nem a pók, mert az jobban fél tőled! Ami rajtad van, az olyan, ami enni akar belőled. szúnyog, ágyi poloska,stb...

2019. jún. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rengetegszer mászgak már rajtam pókok,npontnez a bajom.
2019. jún. 11. 07:09
 3/3 anonim ***** válasza:
2019. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!